Dlaczego tworzenie stron internetowych to nieodłączny element każdego biznesu?

Dlaczego tworzenie stron internetowych to nieodłączny element każdego biznesu?

27 sierpnia 2017 Wyłączono przez Jakub

Każdy przedsiębiorca chce dotrzeć ze swoimi produktami lub usługami to jak największej grupy odbiorców. Skutecznym sojusznikiem w tym zakresie jest z pewnością nowoczesna i przejrzysta strona internetowa, na której potencjalny klient może odnaleźć odpowiedzi na interesujące go pytania, np. o cenę, czas realizacji, kompetencje itp. Jest to powód, dla którego tworzenie stron internetowych dotyczy praktycznie każdej już firmy.

Ile kosztuje tworzenie stron internetowych?

Warto wiedzieć, że mamy do wyboru dwa typy stron internetowych. Mogą to być witryny stateczne, którymi zarządzanie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy lub strony oparte o system CMS. Są o wiele przyjaźniejsze, zwłaszcza dla laików w dziedzinie informatyki, ponieważ posiadamy dostęp do panelu administracyjnego. Wystarczy się tylko zalogować, by móc swobodnie edytować treści, znajdujące się na naszej stronie www. Takie właśnie witryny są nawet 50% tańsze niż serwisy stateczne. Jeżeli więc przedmiotem naszej działalności jest blog, to warto zainwestować w system CMS, by móc stale redagować i aktualizować swoje wpisy. Tworzenie stron internetowych wiąże się również z kosztami ich utrzymania, które mogą sięgać od 250 do 400 zł rocznie.

Tworzenie stron internetowych – niezbędne mechanizmy

Oczywiste jest to, że nasza strona internetowa powinna być przejrzysta, nowoczesna i gwarantowała prawidłowe wyświetlanie treści nie tylko na laptopach i komputerach stacjonarnych, ale też na urządzeniach przenośnych, a więc na tabletach i smartfonach. Tworzenie stron internetowych powinno także uwzględniać automatyczne wspomaganie pozycjonowania, umożliwiać nam dostęp do statystyk odwiedzin czy do panelu zarządzania stroną. Warto pamiętać też o regulacjach prawnych, bowiem witryna www musi spełniać wymogi ustawy o prawie telekomunikacyjnym, czyli informować użytkowników, że używa tzw. ciasteczek. Bardzo pomocne okazuje się także zintegrowanie naszej strony z różnymi serwisami społecznościowymi, np. z Facebookiem czy Instagramem.