Czy każda kobieta może się poddać operacji intymnej?

Czy każda kobieta może się poddać operacji intymnej?

13 sierpnia 2017 Wyłączono przez Jakub

Każda kobieta, która czuje potrzebę poprawienia swojego wyglądu w obszarze miejsc intymnych może i powinna zdobyć się na podjęcie decyzji o zabiegu chirurgii intymnej. Operacja zmniejszenia warg sromowych wielu kobietom znacznie poprawiła poczucie własnej wartości, a samoocena to kluczowa rzecz w dzisiejszych czasach.

Czy po operacji czeka nas ból?

Tak jak po każdej operacji w zakresie chirurgii plastycznej i intymnej w jeden lub kilka dni po możemy oczekiwać lekkich dolegliwości bólowych, które jednak łatwo niwelować poprzez stosowanie ogólnodostępnych leków przeciwbólowych bez recepty. W niektórych przypadkach ból może być większy, ale każdy niepokojący objaw należy kontrolować i zgłaszać lekarzowi prowadzącemu. Każda kobieta może inaczej przechodzić taką zmianę, dlatego spokojne podejście do tematu oraz omówienie wszelkich wątpliwości ze swoim lekarzem będą zdecydowanie dobrym pomysłem. Więcej o operacjach na https://www.lineacorporis.pl/operacje-intymne.

Operacja zmniejszenia warg sromowych – komplikacje

Tak jak każda operacja plastyczna i taka może mieć komplikacje. Zdarzają się one niezwykle rzadko, ale w gruncie rzeczy mają prawo i warto wiedzieć o nich jak najwięcej, pytając o wszystko swojego lekarza. Do najczęstszych z występujących po operacji komplikacji należą przedłużające się obrzęki, opóźnione gojenie, czy też krwiak i infekcja. Podwyższona temperatura i intensywny ból od razu należy zgłosić do lekarza prowadzącego, aby ten mógł odpowiednio zareagować i wprowadzić ewentualne leczenie. W każdej sytuacji wystąpienia objawów, o których wcześniej nie rozmawiałyśmy z lekarzem, także należy się do niego zwrócić. Być może wcale nic złego się nie dzieje, a nasz organizm potrzebuje po prostu odrobinę więcej czasu na dojście do siebie.