Dlaczego warto wybierać wino włoskie?

Dlaczego warto wybierać wino włoskie?

13 sierpnia 2018 Wyłączono przez Jakub

Stojąc przed trudną decyzją wyboru wina, często w końcu rezygnujemy i wybieramy to, które poleci nam ktoś inny. Nie musi tak być, wystarczy odrobinę o tym poczytać. Włochy to kraj słońca i winogron, które świetnie się w nim czują. Ogromne pola winorośli, które tylko czekają na okres owocowania to symbol wielu włoskich regionów, które słyną z produkcji doskonałych win. Oczywiście ogromnie ważna jest pogoda, ilość opadów i wreszcie sam szczep, ale równie ważny jest sam proces, który we Włoszech prowadzony jest z niezwykłą starannością. Wino włoskie to zarówno jakość, jak i zwykła przyjemność.

Winobranie

Zbieranie winogron to proces żmudny i długotrwały, ale bez niego nie bylibyśmy w stanie skosztować pysznego, włoskiego wino. Pracownicy winiarni zbierają z winorośli dojrzałe owoce, umieszczając je w koszach, aby później stworzyć z nich klejący i aromatyczny moszcz. Fermentacja przebiega do momentu, w którym wino osiąga żądany poziom alkoholu, po czym następuje proces przelewania trunku do beczek, w który przez stosunkowo długi czas będzie będzie oczekiwać na pierwszą degustację.

Wino włoskie jest wierne tradycji

Ciepłe obszary Włoch są wręcz stworzone do uprawy wymagającej winorośli, która dobrze zadbana, szybko zwróci nam cały wysiłek w doskonale dojrzewających owocach. Tradycja to mocna strona win włoskich, dlatego nigdy nie postąpimy nierozsądnie, decydując się na trunek właśnie z tych okolic. Wino o pełnym, wytrawnym lub słodkim smaku podkreśli każdą potrawę i okazję. Dobrze jest decydować się na jakość, która pozwoli nam spędzić niezmącony niczym przyjemny wieczór z rodziną i przyjaciółmi, czyli prawdziwie po włosku.