Coraz więcej drukarni oferuje pełne wsparcie marketingowe

Coraz więcej drukarni oferuje pełne wsparcie marketingowe

21 marca 2015 Wyłączono przez Jakub

Wsparcie w marketingu do niedawna jeszcze było domeną wielkich zamkniętych agencji reklamowych i PR, które skutecznie windowały ceny obsługi każdego, najmniejszego nawet zlecenia, z uwagi na spore obciążenia kadrowe, które im towarzyszą. Od kilku lat konkurencję dla nich stanowią jednak nowoczesne i rozwijające się stale drukarnie reklamowe, które posiadają jako jedyne na rynku odpowiedni sprzęt oraz kosztowne i zabierające przestrzeń zaplecze techniczne wraz z pracownikami posiadającymi know-how już nie tylko w samym wydruku. W zasadzie druk cyfrowy stanowi tylko jeden z elementów całego procesu, jakim jest tworzenie komplementarnego wizerunku firmy czy promowanie marki na nośnikach reklamowych zewnętrznych lub cyfrowych.

Druk cyfrowy wykorzystywany na wszystkich nośnikach

Coraz częściej więcej najlepsze lokalne drukarnie, posiadające własnych grafików i osoby od kolportażu oraz montażu reklam, a teraz również informatyków, mogą zaoferować z pominięciem typowej agencji marketingowej pełne wsparcie i obsługę procesów reklamowych przedsiębiorcy. Zarówno w procesie tworzenia podstawowych materiałów biurowych z logiem firmowym jak i w procesie wielokanałowej kampanii reklamowej produktu, usługi albo polityka – większość prac rozpoczyna się od projektu konkretnego szablonu graficznego, który następnie przekładany jest na różne nośniki – od billboardów zewnętrznych, przez samochody reklamowe, plakaty, ulotki, notesy, długopisy, reklamówki, parasole itp. W zasadzie na wszystkim wykonać można dzisiaj druk cyfrowy, a to sprawia, że raz zaprojektowana baza graficzna może służyć później nawet latami jako ten sam wzór, to samo logo marki czy charakterystyczny układ graficzny albo zestaw kolorów.

Przeniesienie reklamy zewnętrznej do sieci

Praktycznie każde przedsiębiorstwo obecne w przestrzeni reklamowej na mieście ma też własną stronę www lub profile społecznościowe, które pozwalają potencjalnym i stałym klientom na szybki kontakt z firmą. Zamawiając druk cyfrowy w nowoczesnej drukarni można oczekiwać, że graficy będą również w stanie przygotować zestaw plików graficznych i szablonów do późniejszego wykorzystania właśnie w sieci, do stopki maila czy na stronę w mediach społecznościowych. Dzięki temu, współpracując z jedną firmą uzyskać można pełne wsparcie na różnych frontach promocji i reklamy.

Więcej informacji znajdziesz na: https://grupainfomax.com/