Jakie narzędzia ortodontyczne stosuje się najczęściej?

Jakie narzędzia ortodontyczne stosuje się najczęściej?

21 marca 2015 Wyłączono przez Jakub

W każdym gabinecie stomatologicznym musi się znaleźć profesjonalny, bezpieczny, precyzyjny i sprawdzony zestaw przyborów dentystycznych. Jest on niezbędny w pracy lekarza, który wykonuje różnego rodzaju zabiegu, o zróżnicowanym stopniu trudności. Kompleksowe wyposażenie miejsca pracy jest więc koniecznością, również w kwestii zmniejszenia ryzyka ewentualnego zakażenia pacjenta, czy samego dentysty. Narzędzia ortodontyczne wykonane są więc z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących komfort pracy, jej bezpieczeństwo i skuteczność.

Z czego wykonane są narzędzia ortodontyczne?

Narzędzia ortodontyczne muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów, potwierdzonej certyfikatami. Ważna jest ich ergonomia, bezpieczeństwo i skuteczność stosowania, a także precyzja. Często wykonywane zabiegi trwają bardzo długo i charakteryzują się wysokim stopniem skomplikowania. Dlatego też zestaw przyborów musi spełniać najwyższe standardy jakości, skuteczności i bezpieczeństwa. Najczęściej narzędzia te wykonane są z niezwykle wytrzymałej, wysokostopowej stali chirurgicznej, nierdzewnej, której jakość potwierdzają certyfikaty. Akcesoria, wykorzystywane przez specjalistów z dziedziny ortodoncji muszą być solidne, precyzyjne i zapewniać pełną efektywność podczas różnego rodzaju zabiegów, jak również minimalizować ryzyko zakażeń zarówno pacjentów, jak i lekarzy.

Narzędzia ortodontyczne – jakie są rodzaje?

Wykorzystywane przez lekarzy narzędzia ortodontyczne wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, po to, aby zagwarantować pełną skuteczność, precyzję i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów, które czasami mogą być naprawdę długie i skomplikowane. Wśród najczęściej używanych przyborów znajdują się kleszcze, kleszczyki, pozycjonery, suwmiarki do wewnątrzustnych i zewnątrzustnych pomiarów, pęsety, zgłębniki, akcesoria do ligatur, trzymadełka do pasków separacyjnych, ochraniacze z tuleją do tarczy ściernej, nagryzacze do pierścieni oraz dociskacze.

Sprawdź ofertą na: https://chirmed.pl/