W jaki sposób upewnić się, że nasza sala będzie często wynajmowana?

W jaki sposób upewnić się, że nasza sala będzie często wynajmowana?

11 marca 2015 Wyłączono przez Jakub

Organizując konferencję wszyscy bardzo dobrze wiedzą, jak bardzo ważną rolę odgrywa to, jaki sprzęt na danej sali się znajduje. Dlatego, jeśli posiadamy salę, to bardzo ważne jest między innymi to, jakie systemy nagłośnieniowe zakupimy. W tym celu warto, jest się zastanowić, czy chcemy podjąć tę decyzję samemu, czy może jednak woli zdecydować się na kogoś, kto zajmie się tym za nas.

 

Czy lepiej samemu zająć się organizacją systemu nagłośnieniowego, czy jednak lepiej komuś to zadanie zlecić?

 

Ze względu na wielość aspektów, które trzeba jednocześnie organizować w momencie, gdy zajmujemy się montażem systemów nagłośnieniowych, bardzo ciężko jest sobie z tym poradzić samemu. Problem pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy doświadczenia, przez co nawet jak kupić najlepszy sprzęt, to i tak efektu audio nie będzie satysfakcjonujący. Bardzo ważne jest, żeby brać pod uwagę to, w jaki sposób zbudowana jest sala, ponieważ od tego zależy to, jak będzie się dźwięk rozchodził po sali. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się, żeby jednak wynająć osobę, która zna się na akustyce. Jeśli ktoś zna się na tym, jak będzie dźwięk rozchodzić się po sali, to nawet ze średniej jakości sprzętem uzyskać lepszy efekt audio, niżeli osoba, która nie zna się na akustyce z najlepszym sprzętem. Jeśli więc kupujemy systemy nagłośnieniowe do naszej sali, to warto się zastanowić, czy nie warto zapłacić trochę mniej za sam sprzęt i za zaoszczędzone pieniądze nie wynająć kogoś, żeby wszystko potem ustawił. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele zyskamy i nie będziemy musieli się przejmować tym, że nie wykorzystujemy naszego sprzętu w 100%.

 

Jakiego rodzaju systemy nagłośnieniowe warto kupić?

Warto zapamiętać, że jeśli kupujemy nagłośnienie do sali konferencyjnej, to nie warto kupować najdroższych głośników i konsol. Nawet jeśli kupimy to, co najdroższe, to nie wykorzystamy i tak ich potencjału. Dużo bardziej opłaca się kupić dobrej jakości głośniki, jednak postawić bardziej na to, jak rozłożymy je w sali. Przydatne mogą się także okazać głośniki ozdobne, które są ukryte w różnego rodzaju przedmiotach jak np. w globusie. Dzięki takim głośnikom będziemy mogli lepiej rozłożyć głośniki w sali bez niszczenia jej klimatu.