Strzyżenie psów – informacje i porady

Strzyżenie psów – informacje i porady

31 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Fryzjer psi – pojęcie, które jeszcze kilkanaście lat temu uznano by za dziwne, dzisiaj jest czymś zupełnie normalnym. Coraz więcej oso odwiedza psiego fryzjera ze swoim pupilem w celu nadania mu ciekawej fryzury. Strzyżenie psów to jednak nie tylko zabieg upiększający, ale i pielęgnacyjny, który jest niezbędny u niektórych ras. Więcej na ten temat można znaleźć poniżej.

Co ma na celu strzyżenie psów?

Wiele ras psów, które spotkać można dzisiaj na ulicach, posiada włos, a nie sierść. To właśnie jest powodem konieczności strzyżenia tego typu psiaków. Włos rośnie, a wraz z nim spada nierzadko komfort psa. Co więcej, właściciel także ma więcej roboty przy pielęgnacji długiego włosa, który plącze się, kołtuni i jest trudny do utrzymania w czystości. To właśnie takie sytuacje są najczęstszym powodem odwiedzania psich fryzjerów. Oczywiście strzyżenie psów ma także na celu nadanie im pięknego i estetycznego wyglądu. Jednocześnie zwierzakowi jest chłodniej, a jego ruchy są bardziej swobodne. Stąd też nie należy zbyt długo zwlekać ze strzyżeniem. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w okresie letnim.

Strzyżenie psów – jakie rasy psów należy strzyc?

Niektóre rasy psów posiadają włos, a co za tym idzie, należy odpowiednio podejść do ich pielęgnacji. Najbardziej znane rasy to york, shi-tzu, pudel, maltańczyk, hawańczyk, a także sznaucer. Takie pieski muszą być regularnie strzyżone, gdyż jedynie wtedy można zachować ich skórę i włosy w najlepszym stanie. Psi fryzjerzy oferują swoje usługi w niemalże każdym mieście, dlatego strzyżenie psów jest dzisiaj bardzo łatwo dostępne. Należy jednak pamiętać, żer zainteresowanie jest duże, dlatego warto wcześniej zapisać się na wizytę.