Srebrne kolczyki – dlaczego tak często je kupujemy?

Srebrne kolczyki – dlaczego tak często je kupujemy?

31 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Przechodząc obok sklepów czy stoisk jubilerskich często zatrzymujemy się i oglądamy… W witrynach sklepowych podziwiać możemy naszyjniki, pierścionki, bransoletki, czy kolczyki, które kuszą nas do zakupu swoim pięknem. Srebrne kolczyki są ponadczasowe oraz niezwykle eleganckie. Stanowią uzupełnienie naszego stroju, dodają naszym stylizacjom charakteru. Dobrze dobrane potrafią podkreślić naszą urodę. Występują w tak wielu modelach i rozmiarach, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dodając do tego fakt, że ich cena jest znacznie niższa niż złotej biżuterii, nie dziwi, że kobiety kupują je tak często. Srebrne kolczyki to również doskonały wybór na prezent.

Jakie wyróżniamy zapięcia kolczyków?

Wybór srebrnych kolczyków jest naprawdę ogromny. Wybierać możemy nie tylko w wielkości czy modelach, ale i rodzaju zapięcia. Wyróżniamy:

  • Sztyfty – inaczej wkrętki, są jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Kolczyk posiada drucik, który przekłada się przez ucho i zapina specjalną końcówką. Zapięcie na sztyft jest wygodne oraz łatwe w użytkowaniu. Występuje najczęściej przy małych kolczykach, ale nie tylko.
  • Bigle – wykorzystywane zazwyczaj przy długich i wiszących. Zapięcie polega na przełożeniu odpowiednio zakrzywionej końcówki oraz zapięciu na specjalnym haczyku.
  • Bigle otwarty – zakrzywiony drucik kolczyka przekładamy tylko przez ucho. Takie kolczyki zakłada się bardzo łatwo i szybko.
  • Bigle angielskie typu lira –wystający, prosty drut wpinamy za uchem do specjalnego rowka w ruchomej części zapięcia
  • Klipsy – niegdyś bardzo popularny rodzaj zapięcia. Jest to opcja szczególnie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Kolczyk trzyma się za sprawą blaszki, która dociska z obu stron do ucha.

Srebrne kolczyki jako dodatek do sukni ślubnej

Srebrna biżuteria to najczęstszy dodatek w modzie ślubnej. Świetnie pasuje do białego stroju stanowiąc idealne wykończenie. Srebrne kolczyki podkreślają urodę Panny Młodej, współgrają z białą suknią ślubną i pasują do każdego upięcia.