Rock siłą muzyki

Rock siłą muzyki

10 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Muzyka to siła, która łączy ludzi, umie też przemienić każdą rzeczywistość na lepsze. Liczne gatunki muzyczne obecne w popkulturze pozwalają dowolnie wybierać to co aktualnie wpada w ucho. Są jednak pasjonaci zakochani w jednym konkretnym rodzaju muzyki, z którym związali się i który jest dla nich ważny. Szczególnie wielu fanów ma Hard rock, odmiana muzyki rockowej mająca korzenie w bluesie oraz rock-and-rollu.

Charakterystyka muzyki Hard rock

Hard rock to gatunek muzyczny cechujący się mocniejszymi niż tradycyjny rock brzmieniami pochodzącymi głównie z przesterowanych gitar elektrycznych. W Hard rocku zauważamy też powiększenie sekcji rytmicznej z podstawowej w zwykłym rocku do zmodyfikowanej o gitary basowe oraz perkusję. Należy jednak pamiętać, że ciężki rock nie jest najmocniejszą muzyką na rynku muzycznym. Z tego gatunku ewoluowały kolejne takie jak Heavy metal czy Death metal. Ciężki rock pozostaje więc przejściem między łagodnymi brzmieniami klasycznego rocka a mocnym uderzeniem metalu.

Najsłynniejsze zespoły

Jako pierwsze Hard rock tworzyć zaczęły zespoły amerykańskie w latach 60-tych dwudziestego wieku. Należały do nich Blask Sabbath, Blind Faith czy The Jimi Hendrix Experience. Przez lata gatunek ewoluował i grały go coraz to nowe zespoły modyfikując lekko gatunek jak i jego brzmienia. Dziś najbardziej znane i najpopularniejsze zespoły z gatunku ciężkiego rocka to AC/DC, Aerosmith, Queen oraz Guns N’ Roses. Zespoły te stały się klasyką rocka i na zawsze wpisały się do księgi popkultury.