Polska muzyka rockowa, którą warto znać

Polska muzyka rockowa, którą warto znać

10 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Są takie przeboje, które zna się bez względu na wiek. Doskonale bawią się przy nich ludzie różnych pokoleń, co jest najlepszym dowodem na to, że to właśnie muzyka łączy pokolenia. Właśnie takie przeboje tworzą wykonawcy rocka. Współczesne lata być może nie obfitują w tak znakomite tytuły, ale w poprzednich dekadach powstało wiele cudownych rockowych piosenek, które z przyjemnością słucha się też dziś.

Muzyka rockowa jest ponadczasowa

Bez wątpienia można powiedzieć, że muzyka rockowa to muzyka ponadczasowa. Najwspanialsze polskie piosenki tego gatunku powstawały przecież w latach 70 i 80. Dzisiaj często można usłyszeć jest popularnych rozgłośniach radiowych, warto też zgromadzić sobie płyty tych wykonawców i słuchać u siebie w domu. To bardzo ważny element kultury. Oczywiście nie tylko polski rock jest warty uwagi. Kogo warto wpisać na swoją listę wykonawców do poznania? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Jakich wykonawców rocka warto poznać

Z reguły najlepiej zna się najbardziej popularne piosenki danego wykonawcy, które przebiły się do masowej świadomości i w niej pozostają od wielu lat. Mniej popularne piosenki są również często wspaniałe, dlatego warto kupować całe albumy. Wśród rodzimych artystów warto poznać dokonania między innymi Maanamu, Perfectu, Dżemu, Kazika na żywo, zespołu IRA, ale też wielu innych. To przecież tylko najbardziej rozpoznawalne nazwy grup rockowych. Warto poszerzać swoje muzyczne horyzonty, bo przecież muzyka to najlepszy sposób na odstresowanie się i poprawę nastroju.