Nowoczesne metody kształcenia

Nowoczesne metody kształcenia

13 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub
Kształcenie z wykorzystaniem Internetu i nowoczesnych informatycznych aplikacji oraz komunikacji elektronicznej, staje się powszechne. W szkołach podstawowych coraz częściej możliwe jest połączenie uczniów w klasie z pracownikami np. laboratorium badawczego na kole podbiegunowym, aby przeprowadzić ciekawsze zajęcia. Hitem ostatnich lat są oczywiście również kursy językowe i zawodowe szkolenia online, które uprawniają do podjęcia zatrudnienia w jakimś zawodzie lub przygotowują do pracy za granicą.

Kurs językowy w nowej formule

Przeniesienie kształcenia językowego do Internetu otworzyło wiele możliwości, zarówno dla osób pełniących role nauczycieli i wykładowców jak i dla samych uczniów oraz słuchaczy. Kurs angielskiego online pozwala na zastosowanie nowocześniejszych i bardziej innowacyjnych metod kształcenia, uwzględniając chociażby:
  • możliwość trenowania akcentów i fonetyki z komputerowym wzornikiem mowy;
  • uzyskanie bezpośredniego połączenia z tzw. native speakerami;
  • ćwiczenia i zadania praktyczne oparte na elementach graficznych, animowanych, multimedialnych itp.
  • użycie interfejsu gry w zadaniach dla młodszych grup wiekowych;
  • możliwość personalizowania zajęć, zagadnień, powracania do poprzednich tematów;
  • stały dostęp do egzaminów, testów, sprawdzianów i pytań, z możliwością wielokrotnego powtarzania i odtwarzania tych samych treści.

Bez kontroli nauczyciela

Oczywiście niekiedy kurs angielskiego online zaprojektowany może być w sposób całkowicie zwalniający z obowiązku kontroli całego procesu przez żywego nauczyciela. Takie kursy pozwalają uzyskać stosowne zaświadczenie czy poziom edukacyjny, ale nie zawsze dadzą realne przełożenie w postaci komfortu użytkowania języka obcego w warunkach realnego życia.