Nieograniczone możliwości dzięki skanerom 3d

Nieograniczone możliwości dzięki skanerom 3d

13 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Postęp technologiczny nabrał obecnie ogromnego tempa i wiele osób jest zaskoczonych możliwościami, jakie dają nam współczesne technologie. To, co do niedawna było niemożliwe lub możliwe jedynie w wojsku, obecnie staje się dostępne dla wszystkich. Przykładem może być inżynieria odwrotna, która umożliwia stworzenie konkretnego elementu, nawet kiedy nie mamy w posiadaniu jego modelu 3d, ani dokumentacji technicznej.

Nieograniczone możliwości techniczne

Wystarczy, że posiada się element, który chce się odtworzyć i służy temu właśnie inżynieria odwrotna. Dzięki projektowaniu 3D, można nie tylko stworzyć nowy model danego elementu, ale również jego specyfikację techniczną. Stwarza to naprawdę ogromne możliwości. Jeszcze do niedawna tylko wojsko miało dostęp do takich technologii i w ten sposób kopiowało pomysły innych państw. Dzisiaj można bez problemu kopiować i drukować różne elementy, bez konieczności posiadania praw autorskich.

Kto świadczy usługi skanowania 3d?

Obecnie w każdym większym mieście można znaleźć projektownię 3d, która zajmuje się właśnie takimi zagadnieniami. Przykładem może być firma Cubic Inch, która swoje usługi świadczy również przez Internet. Zwykła drukarnia nie ma takich możliwości, ponieważ niezbędny jest do tego najwyższej jakości sprzęt, który jest bardzo kosztowny. Najlepiej szukać miejsc sprawdzonych i polecanych przez inne osoby. Tam na pewno uda się uzyskać odpowiedni model elementu, na którym nam zależy, a następnie wykonać jego wydruk w wysokiej jakości.