Kompleksowe usługi aranżacji ogrodów

Kompleksowe usługi aranżacji ogrodów

15 października 2020 Wyłączono przez Jakub

Założenie ogrodu wymaga sporo pracy i zaangażowania. Poza samymi pracami z ziemią i roślinami, pozostaje jeszcze kwestia przygotowania odpowiedniego projektu, a także rozplanowania przestrzeni. Duży ogród warto podzielić na kilka różnych stref o innym przeznaczeniu. Nie każdy jest w stanie samodzielnie zaaranżować swój ogród, a na rynku działa obecnie wiele firm, które zajmują się tym w sposób profesjonalny. Taka aranżacja ogrodów cieszy się coraz większą popularnością i decydują się na nią właściciele nawet niewielkich ogrodów, którym zależy na ich funkcjonalności.

Jak wygląda profesjonalna aranżacja ogrodów?

Specjaliści przede wszystkim zapoznają się z terenem i poznają oczekiwania właścicieli ogrodu. Te bywają bowiem różne, a najlepiej dopasować ogród do oczekiwań jego właściciela. Kolejnym krokiem jest już przygotowanie projektu. Co powinno się w nim znaleźć?

  • rozmieszczenie poszczególnych gatunków roślin,
  • system nawadniający,
  • oświetlenie ogrodu,
  • ścieżki komunikacyjne,
  • przestrzeń rekreacyjna.

Profesjonalista powinien samodzielnie dopasować gatunki roślin i zaaranżować je w odpowiedni sposób.

Ile kosztuje taka aranżacja ogrodów?

Koszty usługi zależą od wielu różnych czynników. Przede wszystkim, uzależnione są od lokalizacji, jak również rozmiaru samego ogrodu. Poza tym, pod uwagę brane są indywidualne oczekiwania zleceniodawcy. Cena może więc różnić się, w zależności od konkretnego zlecenia. Najlepiej ustalić ją z firmą już na samym początku, tak samo jak warunki całej współpracy.