Jakie zalety posiada accounting outsourcing?

Jakie zalety posiada accounting outsourcing?

27 listopada 2016 Wyłączono przez Jakub

Nieodłącznym elementem zarządzania działalnością gospodarczą jest jednoczesne prowadzenie księgowości, przygotowywanie sprawozdań finansowych czy wyliczanie podatku VAT i CIT. Jeżeli branża, w której funkcjonujemy, nie jest powiązana z rachunkowością, to nie możemy w pełni skupić się na rozwoju naszej firmy, a poza tym dział księgowości generuje dodatkowe koszty w postaci wynagrodzeń dla pracowników, zakupu systemów księgowych i ich ewentualnych napraw. Dlatego też możemy skorzystać z coraz bardziej popularnej usługi, jaką jest accounting outsourcing. Polega ona na delegowaniu zadań z zakresu rachunkowości i finansów do zewnętrznej, niezależnej i wyspecjalizowanej jednostki gospodarczej.

Accounting outsourcing – zakres usług

Specjaliści w swojej dziedzinie zapewniają kompleksową obsługę księgową, oferując opracowanie polityki rachunkowości, prowadzenie dokumentacji związanej z transakcjami gospodarczymi, wyliczanie wynagrodzeń, obliczanie i regulowanie podatków, sporządzanie sprawozdań finansowych i składanie ich, raportowanie na potrzeby rachunkowości zarządczej, reprezentowanie spółki w kontaktach z właściwym urzędem skarbowym czy dokonywanie oceny kondycji finansowej. Ponadto, accounting outsourcing obejmować też może usługę odzyskiwania dokumentów księgowych, opracowania strategii podatkowych czy przeprowadzania audytu. Usługi te oferuje m.in https://bpion.pl/.

Jakie korzyści płyną z usługi accounting outsourcing?

Dzięki usłudze accounting outsourcing możemy całkowicie skupić się na rozwoju naszej firmy, nie tracąc czasu na prowadzenie skomplikowanych zadań z zakresu rachunkowości. Ponadto, jest to duże odciążenie dla naszego budżetu, gdyż ograniczone zostają wydatki związane z wynagrodzeniami dla pracowników, zakupem systemów księgowych czy ich serwisowaniem. Wyspecjalizowana w swojej dziedzinie firma w sposób rzetelny przedstawi nam też osiągane przez nas wskaźniki finansowe oraz opracuje długoterminowe prognozy ekonomiczne. Warto więc skorzystać z tego typu usług, jednak ważne jest, aby wybrać sprawdzone przedsiębiorstwo, które działa całkowicie zgodnie z prawem.