Jak zwiększyć efekty treningu EMS?

Jak zwiększyć efekty treningu EMS?

3 kwietnia 2015 Wyłączono przez Jakub

Wiadomo, że samo słowo trening niewiele wniesie do naszego życia. Należy połączyć ze sobą określone nawyki żywieniowe. Ponadto jak już wspomnieliśmy połączyć trening EMS z inną aktywnością lub innymi aktywnościami. Nie musimy łączyć tego z nie wiadomo jak ciężkimi i trudnymi dyscyplinami sportowymi, czasem wystarczy zwykły spacer dla zregenerowania mięśni. Spacery też działają kojąco, szczególnie przed snem. Warto także zadbać o określoną ilość snu. Należy spać minimum 8 godzin i kłaść się spać zbyt późno. Pamiętajmy także o tym, że podczas snu organizm także regeneruje się.

 

Czy można połączyć trening EMS z treningami porannymi?

W zasadzie to jak się chce, to można wszystko połączyć. Tylko należy pamiętać, aby nie ćwiczyć zbyt często na czczo. Poranna aktywność fizyczna nie powinna być zbyt intensywna. Nie należy robić nić na siłę i za wszelką cenę, raczej podejść do wszystkiego na spokojnie. Można ćwiczyć przed śniadaniem, ale należy pamiętać, żeby po wszystkim zjeść po prostu to śniadanie, żeby nie być na czczo przez kolejną część dnia. Jest to niezwykle ważne szczególnie przed pracą. Nie powinniśmy wychodzić bez posiłku z domu. Odpowiednie odżywianie szczególnie bogate w białko spowoduje z pewnością, że wiele się w naszym życiu poprawi. Przede wszystkim poprawią się przyzwyczajenia żywieniowe, a to niezwykle ważne podczas wszelkiego rodzaju treningów EMS. Ważne, aby wszystko ze sobą odpowiednio współgrało.

 

Zalety treningu EMS

Przede wszystkim trening EMS oszczędza czas. Kolejny ważny, a może i najważniejszy aspekt, to na pewno redukcja tkanki tłuszczowej. Na pewno także zyska na ćwiczeniach stan naszej skóry, która zyska drugą młodość. Udział w tego typu treningach na pewno nas odmłodzi. Treningi EMS nie obciążają w żaden sposób stawów i kręgosłupa. Warto podkreślić, że nie są to treningi siłowe, tylko elektrostymulujące. Idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które na co dzień zmagają się z problemami nadwagi. Nie powinniśmy także martwić się o to, że nie jesteśmy zbyt sprawni fizycznie, ponieważ te ćwiczenia znacznie różnią się od pozostałych aktywności.