Jak zabezpieczyć swój nowy telefon, aby nie tracił na wartości?

Jak zabezpieczyć swój nowy telefon, aby nie tracił na wartości?

18 marca 2021 Wyłączono przez Jakub

Dzisiejsze smartfony to dużo więcej niż zwykłe telefony. Większość z nich działa jak małe, podręczne komputery, dzięki którym można zrobić dosłownie wszystko. Warto zabezpieczyć swój nowy model Samsunga lub innego smartfona, aby jak najdłużej cieszyć się jego sprawnością i móc później sprzedać go w dobrej cenie.

Szkło hartowane Samsung – podstawowe zabezpieczenie nowego telefonu

Wyświetlacze smartfonów są coraz większe i dają jeszcze większe możliwości. Niestety, nawet bardzo solidne szkło może porysować się lub pęknąć, jeśli będziemy nosić telefon w kieszeni lub torebce, albo co gorsza – upadnie nam. Takie wypadki zdarzają się każdemu, nawet osobom bardzo dbającym o swoją własność. Na szczęście szkło hartowane Samsung jest w stanie ochronić wyświetlacz, nawet przez kilka lat jego użytkowania. Najlepiej udać się do specjalistycznego punktu i poprosić o jego montaż. Można to zrobić również samodzielnie, we własnym domu. Wystarczy kupić odpowiedniej wielkości szkło hartowane Samsung, które będzie dopasowane do danego modelu i postępować zgodnie z instrukcjami jego producenta. Ważne, aby najpierw telefon oczyścić i odtłuścić, ponieważ wówczas szkło trzyma się dużo lepiej.

Etui na telefon – absolutne minimum

Posiadając dobry telefon trzeba też pomyśleć o dopasowanym do niego etui. W sklepach można znaleźć bardzo szeroki wybór różnych etui, które dopasowane są do potrzeb użytkownika. Modele z klapką cieszą się popularnością wśród starszych użytkowników. Ci młodsi chętnie wybierają nowoczesne etui, które wyposażone są w zabezpieczenie o działaniu podobnym do poduszek powietrznych. Dzięki nim, telefon może upaść i nie powinien ulec żadnemu uszkodzeniu. Dobre etui, poza tym, że chroni telefon przed upadkiem i porysowaniem, pełni często rolę estetyczną. Najmodniejsze modele bywają dość drogie, jednak warto w nie zainwestować, jeśli telefon faktycznie jest często użytkowany.

Kupując drogi telefon warto rozważyć również wykupienie jego ubezpieczenia. Niekiedy po doliczeniu do abonamentu jest to kwota niewielka, a w wypadku uszkodzenia lub kradzieży, można liczyć na sporą sumę gwarantowaną lub nowy egzemplarz.