Jak wygląda sezonowa praca w szkółce roślin?

Jak wygląda sezonowa praca w szkółce roślin?

13 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Osoby poszukujące zatrudnienia jedynie na okres wakacyjny bardzo często znajdują taką pracę w szkółkach roślin. Jest to bowiem typowo sezonowe zajęcie, ponieważ w okresie wiosenno–letnim większość osób zaczyna zajmować się swoimi ogrodami i balkonami. Szkółka roślin zazwyczaj szuka pracowników na czas wakacji, którzy pomagają stałej ekipie, kiedy ilość klientów się zwiększa. Bardzo często do takiej pracy zatrudniani są studenci i uczniowie, którzy w tym czasie mają przerwę w swojej nauce.

Jakie są obowiązki pracowników sezonowych w takiej szkółce?

  • Zajmują się bieżącą obsługą klientów.
  • Dbają o rośliny i pielęgnują je oraz podlewają.
  • Zajmują się kwestiami porządkowymi, inwentaryzacją.

Wiele zależy od tego, jak duża jest to szkółka roślin i jak wielu stałych pracowników zatrudnia. Najczęściej jest to jednak praca fizyczna i niekiedy konieczne jest podnoszenie ciężkich przedmiotów. Z pewnością nie jest to odpowiednie zajęcie dla każdego.

Szkółka roślin – sposób na dodatkowe zarobki

W każdym mieście można dziś znaleźć przynajmniej jedną sporej wielkości szkółkę roślin. Najczęściej takie miejsca poszukują dodatkowych rąk do pracy na sezon letni i z przyjemnością przyjmują osoby, którym zależy na dodatkowym zarobku. Większość pracodawców zatrudnia wówczas pomocników na umowę zlecenie, ponieważ nie jest to długotrwała współpraca. W niektórych miejscach można oczywiście liczyć na umowę o pracę, jednak jest to rzadkość. Zwykle zatrudnienie w szkółce roślin otrzymują osoby młode.