Jak ważne jest sprzątanie magazynów?

Jak ważne jest sprzątanie magazynów?

28 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Sprzątanie magazynów jest niezwykle istotne ze względu na fakt, że większość z nich to hale z branży spożywczej oraz przemysłu ciężkiego, które muszą spełniać określone standardy ISO czy BRC. Wiele firm sprzątających gwarantuje utrzymanie porządku na terenie takich właśnie magazynów na wymaganym przepisami poziomie. Tylko w ten sposób procesy produkcyjne oraz dystrybucyjne nie będą ulegały kosztownym przestojom. Profesjonalne przedsiębiorstwa dysponują odpowiednimi pozwoleniami oraz kwalifikacjami na prowadzenie tego typu prac porządkowych.

Sprzątanie magazynów – co wchodzi w skład usługi?

Profesjonalne sprzątanie magazynów przez zewnętrzne firmy jest doskonałym rozwiązaniem dla tych zakładów, które nie mogą pozwolić sobie na długie przestoje w procesie produkcyjnym, związane z nadmiernym kurzem i brudem. Wyspecjalizowane w swojej dziedzinie przedsiębiorstwa oferują najczęściej: zamiatanie i zmywanie powierzchni magazynów, odkurzanie i szorowanie obszarów taśm produkcyjnych, czyszczenie wszelkich konstrukcji, sufitów, ścian czy elementów oświetlenia, prowadzenie prac porządkowych przy elewacji wewnętrznej i zewnętrznej na całkowitej jej wysokości, uprzątnięcie posadzek betonowych, a w razie konieczności również ich zdezynfekowanie oraz inne kompleksowe prace porządkowe.

Polecamy: https://greenpointpp.pl/oferta/sprzatanie-hal-i-magazynow/

Z jakimi wyzwaniami wiąże się sprzątanie magazynów?

Chcąc zachować odpowiedni poziom czystości i spełnić wymogi sanitarne w zakresie właściwego utrzymania magazynów, konieczne jest prowadzenie prac porządkowych nawet w wyjątkowo trudno dostępnych miejscach, np. na wysokościach, w obszarze taśm produkcyjnych czy składowania wyrobów produkcyjnych. Często towarzyszyć temu mogą bardzo niskie lub wysokie temperatury i potrzeba założenia ubrania ochronnego. Sprzątanie magazynów jest więc niezwykle odpowiedzialnym zajęciem, które w dodatku wymaga wykorzystywania specjalnych środków czystości, profesjonalnego sprzętu, a także posiadania przez pracowników niezbędnych kwalifikacji, pozwoleń i doświadczenia.