Jak szybko można otrzymać paczkę z zagranicy?

Jak szybko można otrzymać paczkę z zagranicy?

13 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Otwartość rynków europejskich i światowych sprawia, że dziś każdy ma możliwość zrobienia zakupów na całym świecie. Dzięki sklepom internetowym, wystarczy jedynie złożyć zamówienie przy pomocy funkcjonalnego formularza, a następnie zamówić dostawę kurierem. Obecnie najchętniej wybieranym przez Polaków jest kurier GLS, który funkcjonuje w wielu krajach i bardzo tanio dostarcza przesyłki również do Polski. Przede wszystkim, z jego pomocy korzystają osoby zamawiające produkty z Wielkiej Brytanii.

Najszybsze przesyłki kurierskie

Każdy sklep online podaje na swojej stronie internetowej orientacyjną informację o tym, jak długo trzeba będzie oczekiwać na swoją paczkę. Najczęściej kurier GLS gwarantuje dostawę w ciągu kilku dni roboczych. Bywa, że sklepy są w stanie zapewnić dostawę dóbr nawet w ciągu dwóch dni, jednak wówczas koszt takiej wysyłki jest znacznie wyższy. Decydując się na tradycyjne zamówienie, nie trzeba szykować się na wysokie koszty, ponieważ taka paczka kosztuje klienta od kilku do kilkudziesięciu złotych. Koszt dostawy uzależniony jest oczywiście od gabarytów samej przesyłki, jak również od odległości, jaką kurier GLS zmuszony jest pokonać. 

Czy warto zamawiać produkty z innych krajów?

Decydując się na zrobienie zakupów online w zagranicznym sklepie, warto wziąć pod uwagę spory koszt przesyłki kurierskiej. Coraz więcej sklepów decyduje się na wprowadzenie sprzedaży produktów z Polski, na które trzeba nieco dłużej czekać, jednak wówczas koszt ich dostawy jest znacznie niższy. Poza tym, dostępność różnych produktów jest u nas naprawdę wysoka. Niektóre towary są jednak znacznie tańsze w innych krajach.