Jak się spisuje manager sportowy?

Jak się spisuje manager sportowy?

18 września 2020 Wyłączono przez Jakub

Każdy klub sportowy robi wszystko, aby zmaksymalizować zyski płynące ze sprzedaży biletów. To bardzo dobre podejście, które pozwala na zbalansowanie klubowego budżetu. Okazuje się, że same bilety mogą przynieść ogromne zyski z pojedynczej imprezy sportowej. Osobą, która stara się dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych widzów jest manager sportowy.

tomaszjakubowski - logo

Co sobą reprezentuje?

Jest to osoba, która łączy w sobie miłość do sportu reprezentowanego przez dany klub, a ponadto jest biegła w dziedzinie zarządzania. Do jej zadań należy prowadzenie akcji marketingowych na szeroką skalę. Polegają one na dystrybucji ulotek czy wykupywaniu powierzchni reklamowych. Nieodzowną częścią klubowego marketingu jest także rozbudowana strona internetowa. Manager sportowy powinien znaleźć kompetentnych administratorów takiej witryny.

marketing sportu

Czy aby na pewno warto?

Jeśli zadabcie sobie podstawowe pytanie – czy wart? – odpowiedź przy potwierdzająco. Wybór odpowiedniego managera sportowego to dla sportowca obowiązek, dzięki któremu doskonale będzie wiedział, czy jego kariera pójdzie i będzie rozwijana w poprawnym kierunku, czy także powinien z niej zrezygnować.