Jak dobrze znamy Rock’a?

Jak dobrze znamy Rock’a?

11 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Mówiąc „muzyka rockowa” w wspomnieniach od razu doszukujemy się obrazów z koncertów kultowych zespołów takich jak „Czerwone Gitary”, „Skaldowie” nucąc ich najlepsze piosenki. Do tej listy możemy również dołączyć zespół „Nirvana”, a także „Metallica”. Choć na początku może nam się wydawać, że te cztery wymienione zespoły zupełnie do siebie gatunkowo nie pasują, to okazuje się, że uznawane są za Rock ‘a.

Szkoła rocka – zacznijmy od początku

Słowo Rock czyli skrót od słowa „rock and roll” jest to mówiąc ogólnie cały szereg stylów muzycznych wywodzących się rock and roll’a oraz rhythm and bluesa i bluesa. Wszystkie te style wyróżniają się tym, że na ich brzmienie oparte jest głównie na różnego rodzaju gitarach – zwykle elektrycznych i perkusji. Aby poznać technikę gry na takich instrumentach, warto zacząć naukę od zapisania się do renomowanej szkoły muzycznej. Szkoła rockowa – choć dla wielu może wydawać się zbędna – nauczy młodego muzyka podstaw, dzięki którym dalsza nauka gry na instrumencie będzie łatwiejsza. Pozwoli również lepiej poznać Rock ’a, który nie jest jednorodnym gatunkiem muzycznym przez co powstało wiele podgatunków i stylów. Klasyfikowanie jest niezwykle trudne – nawet dla doświadczonego muzyka.

Czym wyróżniają się wokaliści?

Gdy wstępnie wiemy czego możemy się spodziewać od zespołu, który właśnie ustawia się na scenie do koncertu, zastanówmy się nad ich „scenicznym image”. Co możemy o nim powiedzieć? Sam ubiór wyróżnia ich z tłumu charakterystyczne czarne ubrania – skórzane ramoneski, czarne T-shirty, czarne spodnie to ich podstawowa garderoba. Równie chętnie noszą ciężkie i masywne glany, trampki, do których często jako dodatki przypinają łańcuchy lub ćwieki. Wszystko to sprawia, że ich spektakularne koncerty są niesamowitym przeżyciem, które zostaje na zawsze w naszych wspomnieniach.