Gatunek mocy

Gatunek mocy

10 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Ciężki rock to gatunek muzyczny, który już od kilkudziesięciu lat podbija serca ludzi na całym świecie. Mocna odmiana rocka z przesterowanymi gitarami elektrycznymi oraz surowymi, apokaliptycznie brzmiącymi wokalami wciąż zachęca rzesze fanów i rokrocznie zdobywa nowych. Z czego wzięła się tak wielka popularność tej części muzycznego świata i czym wytłumaczyć swoistą hipnozę jaka zachodzi gdy tylko fani usłyszą ciężkie brzmienia Hard rocka? Na te pytania odpowiedź znaleźć można w poniższym artykule.

Hard rock – cechy gatunku i układ utworu

Liczne, wielomilionowe grono fanów tego gatunku muzycznego wytłumaczyć trzeba chyba układem muzycznym i charakterystycznym, niepowtarzalnym brzmieniem ciężkiego rocka. Kompozycja gitary elektrycznej przesterowanej wraz z perkusją, gitarą basową a częstokroć też instrumentami klawiszowymi daje dobry efekt i niepowtarzalne dźwięki uzupełniane często wybitnymi umiejętnościami wokalnymi zespołów. Układ utworów Hard rocka też jest niepowtarzalny gdyż składa się zawsze z intra, zwykłych partii zwrotki i refrenu oraz sola gitarowego nadającego utworom tego typu specyficzny klimat.

Hard rock – artyści

Do rocka przyciągają też liczne zespoły o wielkich tradycjach i artyści o wyjątkowym talencie. Takie zespoły jak Queen, Aerosmith, AC/DC, Twisted Sister porywają tłumy i zostają w głowie. Pojawiają się też liczne młode kapele rockowe z dużym potencjałem i oryginalnymi brzmieniami. Tak więc Hard rock mimo długiej historii wciąż ma potencjał rozwojowy i z pewnością nie raz zaskoczy.