Dlaczego warto adoptować zwierzęta ze schroniska?

Dlaczego warto adoptować zwierzęta ze schroniska?

17 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Adopcja zwierzęcia ze schroniska jest dobrą decyzją co skutecznie podkreślają wolontariusze i osoby, dla których los innych istot nie jest obojętny. Choć w Polsce wiąże się z licznymi procedurami, umożliwia odnalezienie domu wielu nieszczęśliwym psom i kotom. Zakup dobrej karmy, przychodnia weterynaryjna blisko domu, a przede wszystkim miłość i bezpieczeństwo – to w zupełności wystarczy, aby kolejne lata porzuconego zwierzaka stały się sielanką. Należy jednak pamiętać, iż taka adopcja to opieka na całe życie niezależnie od sytuacji. Co warto wiedzieć o adopcjach i na czym skupić swoją uwagę jeszcze przed przyjęciem do domu wymarzonego psa czy kota?

W jaki sposób odbywa się adopcja zwierzęcia?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że profesjonalna adopcja to masa papierologii, wizyty przed i po adopcyjne oraz wybór, często spośród wielu kandydatów. W zależności od placówki, od której planowane jest zabranie psa, procedury mogą różnić się od siebie. W wielu schroniskach przeprowadzony jest wywiad, mający celu zebranie informacji dotyczących potencjalnych właścicieli czy też warunków, w jakich zwierzę będzie się znajdować. Istotne są również spacery zapoznawcze, gdzie człowiek może bliżej poznać swojego wybranego pupila i odwrotnie. Najwięcej trudności stawianych jest przez fundacje, bardzo skrupulatnie sprawdzających możliwości przyszłego domu dla zwierzęcia. Ma to swoje plusy, gdyż właśnie w takich miejscach przykłada się ogromną uwagę do tego, by zgłaszająca się osoba była w pełni świadoma podejmowanego kroku. Bardzo często również, co ma miejsce przy schorowanych zwierzętach, takie organizacje pomagają także na późniejszych etapach i kontrolują, czy wybrany dom jest tym najodpowiedniejszym.

Sprawdź: http://www.weterynarzwesola.pl/

Jak przychodnia weterynaryjna może wspomóc przyszłych właścicieli adoptowanego zwierzęcia?

Adopcja schorowanego psa czy starego kota wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz pełną świadomością właścicieli, co do obowiązków z niej wynikających. Fundacje posiadają swoje zaprzyjaźnione fundacje i behawiorystów, które już po przekazaniu zwierzęcia do docelowego domu służą pomocą i wsparciem.