Czym zajmuje się prawnik?

Czym zajmuje się prawnik?

19 stycznia 2011 Wyłączono przez Jakub

Zawód prawnika to perspektywa bardzo ciekawej pracy i licznych wyzwań. Choć zdobycie tego tytułu poprzedzone jest wieloletnią nauką i wymaga pracowitości i konsekwencji, warto dążyć do celu, gdyż odpłaci się to unikalnym doświadczeniem zawodowym, które zdecydowanie dalekie będzie od nudy.

Prawnik to absolwent studiów prawniczych, który przygotowany jest do pracy w zawodzie, bądź też gotowy do tego, by podjąć dalszą naukę w formie aplikacji. Jeśli chodzi o aplikacje, wybór ścieżek nauki jest bardzo różnorodny. Wyróżniamy następujące rodzaje aplikacji:
– adwokacka
– radcowska
– notarialna
– prokuratorska
– sędziowska
– komornicza
– kuratorska
– legislacyjna

Czas trwania aplikacji jest zróżnicowany. Do najpopularniejszych należą aplikacja adwokacka i radcowska, które wiążą się z reprezentowaniem klientów przed sądami i dla wielu osób są najciekawszą ścieżką kariery prawniczej.

Bez aplikacji

Prawnik bez aplikacji również z powodzeniem może kontynuować karierę w branży. Każda firma potrzebuje przecież wsparcia prawnego, zatem wewnętrzne działy prawne będą doskonałym miejscem pracy dla absolwentów studiów prawniczych, którzy chcą aktywnie działać w zawodzie.

Kto sprawdzi się w tym zawodzie?

Zawód prawnika z pewnością nie jest dla każdego. W tej branży najlepiej odnajdą się osoby dobrze zorganizowane, o zdolnościach analitycznych, umiejętności łączenia faktów i zdolności logicznego myślenia. Każdy prawnik potwierdzi, że ta dziedzina to ogromne pole do rozwoju i gwarancja satysfakcji z życia zawodowego.