Czym są podsłuchy GSM?

Czym są podsłuchy GSM?

11 lutego 2015 Wyłączono przez Jakub

W wielu przypadkach konieczne jest sprawdzenie danej sytuacji czy rozmowy, a wtedy najlepiej jest wykorzystać podsłuchy. W zasadzie są one znane już od dawna, ale wraz z biegiem czasu producenci starają się je ulepszać, a co za tym idzie dają nam one większe możliwości. Jak wiadomo na dzień dzisiejszy da się bez większego problemu podsłuchiwać na dużą odległość i umożliwia nam to technologia GSM.

Do czego mogą służyć takie podsłuchy?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że wcale nie ma konieczności, aby być przy aparaturze, jeśli chcemy by taki podsłuch działał – możemy nawet być na drugim końcu świata, a urządzenie wciąż będzie rejestrować dźwięk. Nadają się one wręcz idealnie do kontrolowania partnera, który np. wyjechał na wyjazd służbowy czy do sprawdzania swoich pracowników. Z racji tego, że większość z nich posiada bardzo czuły mikrofon to są w stanie wychwycić nawet słabej jakości dźwięk. W przypadku, gdy naszym celem jest sprawdzanie tego co dzieje się w domu pod naszą nieobecność to idealnym rozwiązaniem będzie podsłuch z opcją automatycznego aktywowania dźwięku – wtedy uruchomi się on dopiero w sytuacji, gdy wykryje jakiś dźwięk, a więc nie będziemy musieli słuchać nagrania aż do momentu, w którym pojawi się głos – wtedy nagrania są również krótsze.

Jak działają wspomniane podsłuchy?

W zasadzie ich zasada działania jest prosta, gdyż jest to bardzo podobne do klasycznego telefonu komórkowego. Wystarczy tylko włożyć do takiego urządzenia dowolną kartę SIM, a następnie zadzwonić na dany numer. Jest to wszystko co musimy zrobić, bo tego typu podsłuchy są całkowicie bezobsługowe i nie ma konieczności i włączania czy wyłączania. Jeśli chcemy nimi sterować to możemy to robić przy pomocy komend SMS. Jak już wcześniej było wspomniane można porównać to do telefonu komórkowego z niezwykle czułym mikrofonem. Warto wiedzieć, że niektóre z takich urządzeń dają nam jeszcze dostęp do lokalizacji, a co za tym idzie idealnie nadawać się będą do zastosowania w samochodach.