Czy na AliExpress można zrobić bezpieczne zakupy?

Czy na AliExpress można zrobić bezpieczne zakupy?

19 stycznia 2021 Wyłączono przez Jakub

Aliexpress to popularny portal, który dzięki niskim cenom przyciąga wielu kupujących. Polowanie na okazje z Chin stało się hobby dla wielu osób. Na temat zakupów na Aliexpress krąży wiele mitów, choćby na temat ryzyka, wiążącego się z zakupami.

Jak wybrać produkt, żeby się nie rozczarować?

Mówi się, że osoby polujące na okazje z Chin mają w sobie żyłkę hazardzisty. Tymczasem przed zakupem wystarczy poczytać opinie na temat produktu. Wielu klientów wrzuca też zdjęcia. Do myślenia powinna dać też bardzo niska cena markowego produktu. Kupowanie z Chin zawsze pociąga za sobą ryzyko ale możecie je zmniejszyć sięgając wcześniej po poradniki.

Towar nie spełnia oczekiwań – czy to oznacza stratę pieniędzy?

Czasem polowanie na okazje z Chin nie kończy się sukcesem, a towar okazuje się daleki od oczekiwań. Aliexpress ma świetny program ochrony kupujących, który w takich sytuacjach zawsze stoi po stronie klienta. Kiedy paczka przychodzi, warto udokumentować jej otwieranie. Zdjęcia lub firmy dołączone do formularza sporu znacznie ułatwią rozpatrzenie reklamacji, a odzyskanie pieniędzy nie jest niemożliwe.

A co jeśli zamówiony towar nie przypłynie?

Okazje z Chin kuszą. Ale czy może się tak zdarzyć, że opłacona paczka z Aliexpress nie przypłynie? Taka sytuacja zazwyczaj nie zdarza się. Sprzedawca ma określony czas na wysłanie zakupów i dopiero wtedy dostaje pieniądze za towar. Warto pilnować tego terminu i niezwłocznie zgłosić do administracji wszelkie opóźnienia.

Wystarczy pilnować zasad, a kupowanie będzie przyjemnością

Jeśli przestrzega się kilku zasad, polowanie na portalu na okazje z Chin jest frajdą i jest bezpieczne. Oto podstawowe zasady bezpieczeństwa zakupów na Aliexpress:
– produkty wybieraj z głową, kieruj się opiniami innych kupujących i zdjęciami
– zawsze pilnuj terminu dostarczenia przesyłki i interweniuj, jeśli nie dotrze na czas
– dokumentuj otwieranie paczki i rób zdjęcia, zwłaszcza jeśli towar nie spełnia oczekiwań