Czy dzieci powinny suplementować konkretne mikroskładniki?

Czy dzieci powinny suplementować konkretne mikroskładniki?

2 czerwca 2015 Wyłączono przez Jakub

Tak, jak najbardziej. Każde dziecko, które posiada w diecie wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki, jest szczęściarzem. Oczywiście nie wyklucza się istnienia i takiej sytuacji, jednakże wiele wskazuje na to, że nie wszystkie dzieci są w stanie jeść wszystko to, co chcieliby im zaoferować ich rodzice. Bardzo ważne jest jednak to, aby dawać dzieciom możliwość rozwoju organizmu, chociażby przez suplementację. Niezwykle istotne w takim rozwoju są kwasy omega 3, 6 i 9, które w odpowiedniej proporcji nie tylko wpływają na rozwój intelektualny, ale również na wsparcie odporności dziecka.

Co powinniśmy wiedzieć o suplemencie, zanim podamy go dziecku?

Jeśli nasze dziecko wybitnie nie radzi sobie ze spożywaniem mięsa, określonych warzyw, wykazuje senność lub też nadpobudliwość, warto zgłosić się z nim na badania obecności w jego ciele odpowiednich mikroelementów. Nie zawsze bowiem odbiegające od normy zachowanie naszego dziecka musi oznaczać chorobę. Czasem jest to po prostu charakter dziecka, a czasem niedobór jakiegoś mikroskładnika. Badanie niedoborów jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia świadomej suplementacji, która ma na celu uzupełnienie powstałych niedoborów tak, aby do organizmu powróciła pożądana równowaga. Decydując się na konkretny preparat, warto go sprawdzić pod każdym możliwym względem.

Czy do prawidłowego rozwoju dziecka potrzebne są kwasy omega 3, 6 i 9?

Zdecydowanie tak. Wszystkie mikroskładniki są dziecku potrzebne do prawidłowego rozwoju, jednakże kwasy omega 3, 6 i 9, są wręcz niezbędne. Podawane w preparatach na bazie wysokich jakościowo olei zapewnią dziecku podstawę odpowiedniego rozwoju. Kwasy omega 3 działają na organizm przeciwzapalnie, dając ochronę przed przewlekłymi chorobami skóry, czy też układu krążenia. Kwasy omega 6 biorą odpowiedzialność za wzrost komórek włosów i skory, natomiast kwasy omega 9 są odpowiedzialne za zapobieganie miażdżycy, co w naszym społeczeństwie jest tematem naprawdę ważnym.

Koniecznie odwiedź stronę: https://estrovita.pl/