Czy da się wpłynąć na poprawę wzroku?

Czy da się wpłynąć na poprawę wzroku?

26 października 2020 Wyłączono przez Jakub

Najczęściej występującymi u Polaków wadami wzroku są: krótkowzroczność – dotyka około 63% społeczeństwa; astygmatyzm – około 18% oraz dalekowzroczność – około 17%. Większość z osób mających wadę wzroku (ponad 90%), korzysta z najpopularniejszego sposobu korekcji, czyli okularów. Na drugim miejscu znajdują się soczewki korekcyjne. Każdy ze sposobów korekcji wzroku ma za zadanie ułatwić widzenie oraz chronić przed ewentualnym pogorszeniem się naszego wzroku. Jednak czy wzrok może się poprawić? Na to pytanie wielu szuka odpowiedzi.

Czy wzrok może się poprawić ?

W przypadku rzeczywistych wad wzroku nie ma możliwości, aby wzrok poprawił się samoistnie. W przypadku krótkowzroczności, jeżeli wada zostanie wykryta we wcześniej fazie, możliwa jest terapia wzroku, która sprawi, że wada się cofnie lub zmniejszy. Taki przypadek występuje głównie u dzieci lub osób, które wykonują pracę, np. przy komputerze.

Popularną metodą na poprawienie wzroku jest metoda Batesa. Ma ona prowadzić do nadania gałce ocznej odpowiedniego kształtu i ogólnej poprawy wzroku. Niestety nie ma naukowego potwierdzenia na to, czy wzrok może się poprawić dzięki tej metodzie. Wiadomo natomiast, że na pewno nie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Bez profesjonalnej pomocy nie jesteśmy w stanie sami, prostymi i domowymi sposobami poprawić sobie wzroku. Bardzo ważne jest również, abyśmy sami wzroku nie zepsuli.

Więcej dowiesz się na: https://mojepierwszesoczewki.pl/jak-poprawic-wzrok/

Jak nie zepsuć sobie wzroku?

Mimo tego, że w obecnych czasach mamy szeroki dostęp do wiedzy z każdej dziedziny, bardzo dużo można znaleźć również informacji nieprawdziwych lub niepotwierdzonych. Dlatego ważne, aby każdy zdrowotny problem skonsultować z lekarzem. Jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie warto spożywać witaminy zawarte w owocach i warzywach. Aby nie popsuć sobie wzroku bardziej, należy zainwestować w odpowiednie dla siebie okulary lub soczewki, kupione u optyka. Niestety niektóre bazarki, markety czy inne sklepy nadal oferują produkty, które mogą być szkodliwe dla naszych oczu. Dlatego zawsze, w każdym przypadku powinniśmy zwracać się do specjalisty, aby mieć okulary dobrane odpowiednio do wady wzroku.