Co zrobić, jeśli nasze dziecko jest uczulone na słodkości?

Co zrobić, jeśli nasze dziecko jest uczulone na słodkości?

11 kwietnia 2015 Wyłączono przez Jakub

Zdarza się, że nasze dziecko ma problemu z tolerancja słodkości, przez co jakakolwiek okazja tak jak urodziny jest problem, ponieważ nie możemy celebrować jego urodzin tortem. Jednak każde dziecko marzy o tym, żeby na urodziny dostać tort, który będzie mogło jeść. Niestety, ale czasem z tego powodu przyjęcie urodzinowe traci sporo swojego uroku dla nas i dla dziecka. Na szczęście w dzisiejszych czasach torty dla alergików stają się coraz bardziej dostępnym produktem dla każdego. Nie musimy się więc przejmować, że nie będziemy mogli celebrować urodzin naszego dziecka tortem, ponieważ jeśli tylko znajdziemy dobrą cukiernię, to nie będzie problemu z tym, zęby taki tort zamówić.

Czy torty dla alergików są bezpieczne dla zdrowia dziecka?

Musimy tutaj zaznaczyć, że dzisiejsze możliwości dzięki chemii są niesamowite. Kupując torty dla alergików nie będziemy musieli się martwić tym, że naszemu dziecku cokolwiek się stanie, ponieważ projektu używane w produkcji takich torów są całkowicie bezpieczne. Nie musimy się także martwić tym, że tort będzie jakkolwiek gorzej smakował, ponieważ dzisiaj cukiernicy potrafią tworzyć cuda ze składników, które mają. Nie tylko tory będzie naprawdę smaczny, ale także przepięknie udekorowany, dzięki czemu nasze dziecko będzie mogło cieszyć się torem tak, jakby nie miało alergii. Poprzez różnego rodzaju substytut dla typowych składników używanych w tatrach, można uzyskać bardzo podobny efekt, bez znacznego ingerowania w to, jak smakuje tort. Jednak bardzo ważne jest, żeby dokładnie poinformować cukiernie, która będzie robiła dla nas tort, o tym, na jakie składniki uczulone jest nasze dziecko. Jeśli zapomnimy o czymkolwiek ,to konsekwencje mogą okazać się bardzo nieprzyjemne.

Na co uważać podczas zamawiania tortu?

Po pierwsze kupujemy torty dla alergików jedynie w miejscach, które mają sprawdzoną renomę. Jeśli nie znamy jakiejś cukierni, to lepiej tam nie zamawiać, ponieważ nie wiemy, jakiej jakości ciasto zostanie nam przysłane. Starajmy się przede wszystkim pamiętać o tym, że taki tort musi być wykonany z największą precyzją, przez co nie może go robić byle kto.