Olbrzymi sukces komercyjny „Bohemian Rhapsody” prawdopodobnie stał się przepustką dla kolejnych filmów biograficznych prezentujących życia słynnych muzyków rockowych. Dziś w mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat produkcji traktującej o Davidzie Bowie’em.

Film będzie nosił tytuł „Stardust”. To oczywiste nawiązanie do Ziggy’ego Stardusta, czyli fikcyjnej postaci, w którą Bowie wcielał się na początku lat siedemdziesiątych. Obraz pokaże wizytę artysty w Stanach Zjednoczonych w 1971 roku, czyli na rok przed debiutem najsłynniejszej kreacji zmarłego muzyka.

Poznaliśmy też kilka nazwisk, które pojawią się w obsadzie. Najważniejszym z nich jest oczywiście Johnny Flynn, który wcieli się w główną postać. Jena Malone zagrać ma pierwszą żonę muzyka, Angie, zaś Marc Maron sportretuje jego menedżera. Reżyserem „Stardust” został Gabriel Range, a scenariusz filmu napisał Christopher Bell. Ścieżkę dźwiękową stanowić mają utwory wykonywane przez Bowie’ego. Zdjęcia do filmu zaczną się w czerwcu bieżącego roku, obecnie jednak nic nie wiadomo o jego dacie premiery.

Johnny Flynn, filmowy Bowie:

David Bowie zmarł 11 stycznia 2016 roku, dwa dni po premierze swojej ostatniej płyty, „Blackstar”.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *