Zespół Koios doczekał się istotnej zmiany w składzie, który teraz uzupełnił brzmienie o 8-strunowy bas i zaprezentował klip do utworu „Hate?”, nad którym przez niemal rok pracowało ponad 60 osób!

Roszady składowe w Koios były następstwem wyjazdu na stałe do Australii dotychczasowego operatora „czterostrunówki” Janka Domańskiego. Ten przed wyjazdem jeszcze znalazł na swoje miejsce znanego między innymi z zespołu Can’t Explain Jarka Waszczyszyna, grającego na 8-strunowym basie, co nie pozostało bez wpływu na brzmienie Koios.

Zespół zaprezentował długo wyczekiwany klip promujący wydaną przed rokiem EP-kę Trialangulate the Triangle. Chodzi o teledysk do utworu „Hate?”, nad którym przez rok pracowała ekipa 60 osób. Oto on:

To zwieńczenie prawie rocznej pracy 60-osobowego zespołu pod kierownictwem młodego, utalentowanego reżysera Adama Porębowicza – informuje zespół. –  Towarzyszył mu operator Wawrzyniec Skoczylas, który niedawno zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Papaya Young Directors 2017. Teledysk jest dość nietypowym podejściem do formuły „lyric video”, ogrywającym i nieco ośmieszającym różne formy motywów znanych z filmów sensacyjnych oraz thrillerów.  Sam utwór „Hate?” dotyka tematyki związanej z odrzucaniem niechcianych emocji takich jak agresja, czy nienawiść, które jednak odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym społeczeństwie i po wyparciu wracają do nas ze zdwojoną siłą. Teledysk bardzo podkreśla ten właśnie aspekt utworu.

Koios pracuje nad nowym materiałem, w połowie roku zespół planuje wejść do studia z 5 nowymi numerami, które aktualnie dopracowuje i tym samym zamkniemy materiał na kolejny album EP. Obie płyty stanowić będą pewną całość.  Wraz z ukończeniem płyty ruszymy w trasę po Polsce i sąsiadujących z nią krajach.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *