W sobotni wieczór 26 stycznia fani black metalu dostali potężną dawkę wrażeń w łódzkim Magnetofonie. Wystąpiły cztery lokalne zespoły: Odium Humani Generis, Deep Desolation, Funeral Cult i Tenebris.

Poniżej ponad 30 minut nagrań wideo oraz fotorelacja autorstwa Marka Maciejewskiego.

Jako pierwszy na rozgrzewkę wyszedł istniejący od 2015 r. Odium Humani Generis, który skutecznie rozpoczął czarną zabawę. Demo ,,Zmora’’ to bardzo dobry i jak na razie jedyny zarejestrowany materiał grupy.

Następnie przyszła pora na Deep Desolation, którzy – przy ostrym tempie i dymie – skutecznie rozkręcili towarzystwo. Zespół w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia i ma na swym koncie 4 pełne albumy. Ostatni – „Boski Jad” – ukazał się w zeszłym roku.

Funeral Cult to natomiast stara kapela po przejściach. Powstała w 1993 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się skład i ostatecznie wydali raptem dwa pełne albumy (,,Korowody Cieni” i ,,Mystery of Possession’’), by w 1999 roku ulec rozwiązaniu. Na początku 2017 r. trzech członków pierwotnego składu reaktywowało zespół i ruszyły prace nad nowym materiałem. Nadal tempa są wolne, ale już bez klawiszy, co nadaje innego smak i charakter powstającym utworom. Po kilku miesiącach dołączyli nowy wokalista i basista, krystalizując skład, który dał bardzo dobry występ, przyjęty przez publikę gromkim aplauzem.

Na zakończenie festiwalu zagrał Tenebris, uspakajając nieco temperaturę na sali. Zespół od 1991 r. uprawiał death metal, lecz obecnie skłania się bardziej ku progresywnemu graniu. Mają w swym dorobku 4 pełne albumy, a ostatnia płyta ,,Alpha Orionis’’ wydana została w 2013 r.

Zdjęcia:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *