Na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi swoją premierę miał niezwykły spektakl, nazwany przez autorów miscenium rockowym. „Łajza” to widowisko taneczne do muzyki rockowego zespołu Normalsi i Jana Sebastiana Bacha w hardrockowym brzmieniu.

Wygraj bilety na miscenium rockowe "Łajza" w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Razem z Teatrem Muzycznym w Łodzi mamy przyjemność zaprosić Was na miscenium rockowe „Łajza”. Pod tym tytułem kryje się nowatorskie widowisko taneczne, choć jest to gratka nie tylko dla fanów tańca. Coś dla siebie odnajdą w nim z pewnością miłośnicy muzyki, a szczególnie mocniejszych brzmień. Różnorodność form, zarówno tanecznych jak i muzycznych, synteza muzyki poważnej ze współczesną, sztuki wysokiej z uliczną, z pewnością zaintryguje zarówno młodzież, jak i dojrzalszych widzów.

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o utwory powstałego w 1999 roku, łódzkiego zespołu rockowego Normalsi. Ekspresyjne teksty autorstwa Arka i Piotra Pachulskich zostały wybrane z trzech albumów grupy tak, by utworzyć jedną spójną opowieść. Miscenium jest historią znalezionego na ulicy, wychowanego w patologicznej rodzinie chłopca, bez miłości i wskazówek na dalszą drogę życia. Historia życia zdeterminowana brutalnością miasta i przestępczego świata toczy się na tle walki o władzę oraz zubożałego moralnie i materialnie społeczeństwa.

Za oprawę taneczną „Łajzy” odpowiada reżyser i choreograf Teatru Muzycznego w Łodzi – Artur Żymełka. Stanowi ona innowacyjną interpretację fabuły. Tradycyjny balet zostaje uzupełniony nowoczesnymi technikami tanecznymi.

Prawdopodobnie w przedostatni weekend stycznia „Łajza” po raz ostatni zagości na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi. Zespół Normalsi planuje natomiast zarejestrować spektakl i wydać go w postaci materiału DVD. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

www.youtube.com/watch?v=MonPcJ0NXVw

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia miscenium rockowe „Łajza” (24 stycznia 2015, godzina 18.30). Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić 3 proste warunki:

1. Polubić HeavyRock.pl na Facebooku.
2. Polubić tego newsa.
3. Odpowiedzieć na pytanie: W którym roku swoją premierę miał spektakl „Łajza”?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@deathmagnetic.pl, w temacie wpisujcie „Łajza w Teatrze”. Na Wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli (18 stycznia), do godziny 23.59. Wyniki ogłosimy dzień później aktualizując tego newsa oraz na naszym Facebooku.

Wyniki:

Podwójne wejściówki na miscenium rockowe „Łajza” wygrywają: Andrzej B. oraz Aleksandra M.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *