Wtedy do księgarń trafi wywiad – rzeka z Romanem Kostrzewskim. Nie, nie z dawnym znakomitym sędzią piłkarskim, choć wydawnictwo SQN w sporcie się specjalizuje.

kostrzewski-front_1500px

Roman Kostrzewski – diabeł wcielony czy po prostu nietuzinkowy artysta? „Głos z ciemności” to nie tylko dzieje zespołu Kat i jego charyzmatycznego wokalisty, ale przede wszystkim historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał się mierzyć z konsekwencjami przeszłości rodzinnej. Kostrzewski opowiada o dzieciństwie spędzonym w domu dziecka i o dojrzewaniu w PRL-u, ujawnia też kulisy pracy górnika i strajku w kopalni Rozbark po wprowadzeniu stanu wojennego. Wspomina początki Kata i jego drogę – z najistotniejszym przystankiem w Jarocinie – na metalowy szczyt. Omawiając niektóre swoje teksty, komentuje zachowania społeczne i bezlitośnie rozprawia się ze stereotypem „satanisty”.

„Głos z ciemności” to nie bilet do piekła ani relacja z czarnej mszy. To zaproszenie do trudnej, chwilami dramatycznej, często wesołej wędrówki z niezwykłym człowiekiem. „Do dzikich borów idę, dzikich gór”

 

Doznałem objawienia – wylazły rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Zupełnie zmieniłem spojrzenie na mojego frienda z branży. (Titus, Acid Drinkers)

Miałam wrażenie, jakby ten fascynujący gaduła Roman siedział tuż obok. (Anja Orthodox)

„Śpiewająco” opowiada swoją historię i mimo znacznego ciężaru gatunkowego samego tematu jego opowieść jest lekka i naznaczona pewną dozą romantyzmu. (Wojciech Hoffmann, Turbo)

Po przeczytaniu tej książki czuję jeszcze większy szacunek dla Romka. Stal uszlachetniona w ogniu jest najdoskonalsza. (Peter, Vader)

Romek opowiada w swoim stylu: gęsto, kolorowo i arcyciekawie. Polecam! (Adam Nergal Darski, Behemoth)

 

Już dziś możesz zamówić tę książkę w przedsprzedaży.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *