Czterogodzinną imprezę Revolver Golden Gods Awards 2014, na której przyznano nagrody dla artystów i zespołów grających muzykę heavy, otworzył występ Slayera, uprzednio zapowiedziany przez Marilyna Mansona. Muzycy, oprócz znamienitych kawałków ,South of Heaven’ i ,War Ensemble’, zagrali utwór ,Implode’ z nadchodzącego albumu. Po takim wprowadzeniu mogło się wydawać, że show przebiegnie na wysokim poziomie, jednak nie obyło się bez znaczących wpadek i rozczarowań – zarówno ze strony widzów, jak i najważniejszych gości wieczoru. Jeden z najbardziej szokujących momentów dotyczył przyznania nagrody w kategorii Comeback Of The Year [czyli ‚powrót roku’] dla Deep Purple, a nie Black Sabbath. Scott Ian (Anthrax), który ogłaszał nominacje, był widocznie rozczarowany rezultatem wyników, co oznajmił również na swoim Twitterze:

Swoje niezadowolenie wyraził również Ivan Moody, wokalista Five Finger Death Punch. Skrytykował on wybór zwycięzcy, stwierdzając, że honor z odebrania tego tytułu powinien przypaść właśnie Black Sabbath. Nie wiadomo, jak można nazwać to, co wydarzyło się podczas występu Zakka Wylde’a przy pianinie. W czasie, gdy wykonywał ,In This River’, na ogromnym telebimie przedstawiono wielu muzyków zmarłych w ciągu ostatniej dekady. Popełniono jednak niestosowną pomyłkę, przypisując Janiego Lane’a, który był frontmanem zespołu Warrant, do… Motörhead. I tak Fallen Heroes Tribute, poruszający hołd dla nieżyjących gwiazd, został przyćmiony przez niedopatrzenie organizatorów i burzę, jaką wywołała owa pomyłka.

Zakk_Wylde_Golden_Gods_Awards_2014_In_This_River

Inne dwie niezręczne sytuacje przypadły udziałowi Joan Jett. Najpierw, po odebraniu nagrody w kategorii Golden God Award i wygłoszeniu swojej przemowy, musiała czekać w towarzystwie Alice’a Coopera, aż scena zostanie przygotowana do jej występu, co zajęło dłuższą chwilę. Później, podczas wykonywania utworu ,I Hate Myself For Loving You’, towarzysząca Joan Jett and the Blackhearts Taylor Momsen zaliczyła małą wpadkę, gubiąc linię melodyczną. Doprowadziło to do tego, że Jett powtórzyła cały kawałek – ponownie z 20-letnią frontwomanką The Pretty Reckless. Poprosił o to klawiszowiec, który powiedział: „Hej wszystkim, przepraszamy. Nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy tego utworu z Taylor, trochę go pomieszaliśmy. Czy dla telewizyjnego show możemy wykonać go od nowa?

Joan_Jett_Taylor_Momsen_Golden_Gods_Awards_2014

Szczególne wyróżnienie, nagrodę za całokształt twórczości w kategorii Ronnie James Dio Lifetime Achievement Award, otrzymał z rąk Nicolasa Cage’a Axl Rose. Gwoździem programu miał być potem koncert Guns N’ Roses, lecz i tu pojawiły się usterki. Długie oczekiwanie spowodowane problemami technicznymi sprawiło, że widownię opuściło wielu ludzi. Guns N’ Roses występował przez niemal godzinę z Duffem McKaganem. Choć ekscytujące było to, że basista zagrał z byłym zespołem na amerykańskiej scenie po raz pierwszy od 20 lat, widzowie raczej przeżywali słaby wokal Axla.

Axl_Rose_Duff_McKagan_Golden_Gods_Awards_2014

Podsumowując, impreza nie należała do najlepiej zorganizowanych i została zalana w internecie falą krytyki. Nie dopięto na ostatni guzik przygotowań, a problemy, które nastąpiły podczas wydarzenia, prawdopodobnie wynikły ze stopniałego budżetu, jaki miał zasilić tegoroczną edycję Revolver Golden Gods Awards. Lista nominowanych oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach znajduje się pod tym linkiem.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *