W wywiadzie dla The Metal Voice (zapis poniżej), frontman Flotsam And Jetsam, Erik „A.K.” Knutson, zapytany został o to, czy jego zdaniem któryś z nowych zespołów w thrashu ma przed sobą obiecująca przyszłość. Jak odparł:

Jest nieco nowych zespołów thrashowych, które nawet lubię, ale wszystkie brzmią jakby old-schoolowo. Mam wrażenie, że jest wiele naprawdę dobrych kapel, które albo nie miały siły, albo środków, albo cierpliwości, żeby znaleźć prawdziwego wokalistę, więc obierają strategię „Ciasteczkowego Potwora”. Taki zespół nie jest dla mnie kompletny. Jeśli masz świetny zespół, który pisze świetne riffy i ma dobrego perkusistę, basistę i całą resztę, i na to wrzucasz wokal Ciasteczkowego Potwora, to nie jest właściwe dopełnienie. To zwykłe lenistwo.

Czy zatem kiedykolwiek rozważałby wykorzystanie growlu w utworze Flotsam?

Jeśli to wzmocni utwór, to mogłoby być fajne w niektórych miejscach, ale nie przez cały utwór. To po prostu nie dla mnie. Przytłacza mnie ilość zespołów, jakie teraz grają. Wiele kapel brzmi podobnie, grają tak samo. Wiele z nich brzmi dla mnie powtarzalnie. W kółko to samo. Nowe zespoły jako inspiracja? Trudno by mi było [kogoś wskazać]. Jak powiedziałem, przytłacza mnie to, ile ich jest. Od czego mam zacząć? Są ich tysiące.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *