Wasteland Stage to scena czystego zniszczenia. W ostatnich latach gościła coraz potężniejsze line-upy, organizatorzy nie szczędzą bowiem wysiłków, by co roku gościć na niej największych mistrzów thrash i speed metalu. W tym roku zagrają na niej Rezet, Traitor, Dust Bolt, Evil Invaders oraz Toxic Holocaust w roli headlinera.

Członkowie Rezet założyli zespół, gdy byli jeszcze dzieciakami, zaczynając od grania przysłowiowych coverów Metalliki. Od tamtej pory sukcesywnie pięli się w górę, aż dotarli na Wacken! Przez lata wypracowywali swój styl, dążąc do realizacji marzeń o oldschoolowej thrash metalowej kapeli. Warto sprawdzić!

Dawki zniszczenia dostarczy Traitor, czyli kolejny niemiecki thrash metal, o oldschoolowych inspiracjach. Z pewnością spodoba się każdemu, kto lubi poskakać przy szybkiej muzie, rozlewając piwo na publiczność stojącą nieopodal.

Dust Bolt – wygrana w W:O:A Metal Battle w 2011 zapewniła im dobry start i dała ogromne szanse na rozwój, które chłopaki wykorzystali z należytą sobie agresją i zaangażowaniem. Światło dzienne ujrzały już trzy albumy studyjne. Poza oczekiwaniem na czwarty, wyglądamy koncertu na Wasteland Stage w wakacje!

Speed metal to gatunek niszowy, a deficyt na tego typu muzę zaspokaja Evil Invaders! Chłopaki, mimo młodego wieku, zagrali już wiele koncertów u boku m.in: Skull Fist, Lost Society, Destruction, a także na festiwalach, m.in Graspop. Nowe pokolenie oldschool speedu trzyma poziom i kopie dupę bardziej nawet, niż brodaci weterani sceny.

W końcu nadszedł czas na Toxic Holocaust. Niby nowa fala, ale zespół nie tak młody, jak mogłoby się wydawać. Przez lata zyskali jednak rozgłos na całym świecie, ich nagrania stały się inspiracją dla wielu następnych zespołów. A koncerty to czysty wpierdol, którego warto doświadczyć, będąc uczestnikiem Wacken.

Bilety na Wacken Open Air 2018 (2.08-4.08.2018) dostępne są poprzez www.metaltix.com


Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *