W 1983 r., w czasach, gdy thrash-metalowcy żyli jeszcze w zgodzie z hair-metalowcami, a Slayer dopiero nagrywał swój debiut, Tom Araya – jak wszyscy – ogrywał w swoim garażu covery z kolegami, by potem zaprezentować swój talent na żywo w lokalnym liceum.

Poniżej wideo z ich występu w Bell High School (Woodstock, Los Angeles), a także urywki z ich prób na tyłach domu Toma. Araya – bez basu w rękach – wziął niniejszym na siebie partie wokalne Klausa Meina, Vince’a Neila, Bona Scotta, Roba Halforda i Dio. W pewnym momencie zaczęli również grać Quiet Riot – „Mental Health”.

Skład:

Tom Araya (wokal)
John (gitara prowadząca)
Al Messi (bas)
Jake Alvarado (perkusja)
Dimitri Galeos (gitara rytmiczna)

 

Setlista:

Blackout (Scorpions cover)

Looks Thar Kill (Motley Crue cover)

Nagrania z próby:

Highway To Hell (AC-DC cover) (cut)

Breaking The Law (Judas Priest cover) (cut)

Rainbow In The Dark (DIO cover) (cut)

Looks That Kill (Motley Crue cover)

 

2 Komentarze [WIDEO] Młody Tom Araya (Slayer) śpiewa klasyki Dio, Judas Priest, AC/DC, Mötley Crüe i Scorpions (1983 r.)

  1. cobra verde

    „w czasach, gdy thrash-metalowcy żyli jeszcze w zgodzie z hair-metalowcami” – nie sądzę żeby kiedyś takie były, może Tom jeszcze się nie opowiedział po odpowiedniej stronie barykady. Poza tym – nie jestem pewien bo nigdy nie interesowałem się MC ale na początku to oni chyba grali Heavy Metal , później poszli w plastik.Do reszty zespołów w sumie nie można się doczepić. I Tom w sumie miał farta że te nagrania wtedy nie wypłynęły wtedy bo miałby wesoło.
    Poza tym dobrze że odebrał Messiemu bas i tamten zajął się piłką.

    1. heavyrock.pl

      To tylko takie wyrażenie opisujące samiuśkie początki, gdy oba gatunki się jeszcze wyraźnie nie wykształciły, czyli gdy te nazwy jeszcze nie były znane. Wtedy wszystko to był po prostu „metal” i koegzystowało to wszystko ze sobą, bo wszyscy zasadniczo wychodzili z tych samych źródeł. Oczywiście nie trwało to długo.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *