Podczas ostatniej odsłony Wunder Wave (nr 93) w łódzkim Magnetofonie wystąpili weterani brytyjskiej sceny punk-rocka U.K.SUBS, a towarzyszyli im: warszawska punk-rockowa TZN Xenna oraz słupski Karcer.

Jako pierwsza na rozgrzewkę zagrała TZN Xenna. Ta założona w 1981 roku i prowadzona przez charyzmatycznego wokalistę, Zygzaka, formacja na stałe wpisała się w polską scenę punka. Mają na koncie 2 pełne albumy: ,,Dziewczyny w pogo’’(2012) i ,,Czart PRLu’’(2013), a takie utwory jak „Nasz świat”, „Dzieci z brudnej ulicy”, „Kałasznikow”,’czy ’Nasza wiara” znają wszyscy fani punk rocka. Obecnie zespół gra w składzie: Zygzak, Kesur, Panek i Kamil, a ich koncerty cieszą się dużą popularnością.

Karcer to z kolei grupa powstała w 1982 roku w Słupsku. Dwukrotnie występowali na festiwalu w Jarocinie (’85 i ’86) a także na „Róbrege”, czy „Mały Jarocin”, szybko zdobywając popularność na krajowej scenie hardcore punka. Ich dotychczasowa dyskografia obejmuje 7 oficjalnych albumów, z czego ostatni to „Babel” z 2017 roku. Aktualnie zespół przygotowuje kolejny materiał na końcówkę br.

Na koniec zagrali weterani brytyjskiej sceny punk rockowej, U.K. SUBS. Historia zespołu sięga roku 1977, kiedy to wokalista Charlie Harper , związany poprzednio ze sceną rhythm and bluesa, założył zespół The Subversives, którego nazwa wkrótce została skrócona do The Subs, a potem zmieniona na U.K. Subs. Ich początkową twórczość charakteryzowało połączenie punka, rock & rolla z pub rockiem, z czego później ukształtował się typowy punk rock. U.K.SUBS to tytani pracy, intensywnie występowali w ojczyźnie, USA i całej Europie, wydając przy tym kolejne płyty. W roku 1983 UK Subs odbyli w Polsce trasę koncertową (13 koncertów) wspólnie z Republiką. Mają na koncie 26 pełnych albumów, z czego ostatni to „Ziezo’’ (2016). Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: Charlie Harper – wokal, Alvin Gibbs – bass, Stephen Straughan – gitara oraz Jamie Olivier – perkusja. Mimo upływu lat zespół zagrał bardzo dobry koncert, który zakończył się bisem.


Zapraszamy do fotorelacji autorstwa Marka Maciejewskiego:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *