Warrel Dane w wywiadzie dla Metal Wani (nagranie poniżej) zapytany został o kilka spraw, które mocno zainteresują każdego fana Sanctuary i Nevermore. Oto najbardziej interesujące fragmenty rozmowy:

O statusie kolejnego albumu Sanctuary:

Następna płyta jest w drodze. Nazywa się „Dead Again”. Wyjdzie w przyszłym roku, ale bardziej pod koniec. Jest o wiele szybsza i to bardziej old-schoolowy thrash metal, ale brzmi nieco nowocześniej i jest kurewsko ciężka.

Za kilka miesięcy mamy także otrzymać składankę Inception zawierającą stare dema i niewydane utwory. Natomiast w przyszłym miesiącu Warrel rozpoczyna nagrywanie solowego albumu, który w całości został już napisany.

O możliwości powrotu Nevermore bez Jeffa Loomisa:

Mam tu mieszane uczucia. Nie wydaje mi się, żęby Jeff miał czas na kolejny album Nevermore. Ja chętnie bym go zrobił. Co do zastępowania go… Nie jestem tego pewien. Mógłbym spróbować i zobaczyć, co wyjdzie. Mieliśmy już legendarnych gitarzystów, których zastąpiono. Savatage to dobry przykład, ale Criss Oliva zmarł, zastąpiono go i Savatage dalej nagrywali genialne płyty nawet z innym wokalistą. To coś, do czego podchodzę z wielką obawą. Nie wiem, czy to by zadziałało, ale nigdy nie mów nigdy. To nie jest teraz mój priorytet.

O tym, czy następcą Loomisa mógłby być Chris Broderick, który niegdyś grał z nimi na trasie:

To dobry pomysł. Nie rozmawiałem z nim o tym, ale może powinienem. Myślę, że to by było fajne. On nigdy nie napisał nic dla Nevermore, więc po pierwsze, jeśli zdecydowałbym się zastąpić Jeffa, a to nadal wielkie „JEŚLI”, to musiałby być ktoś, kto potrafi pisać w podobnym stylu. Wiele osób tego nie wie, ale miałem spory wkład w muzykę Nevermore. Jeff w zasadzie kontrolował całą gitarową robotę, ale i ja miałem swoje momenty. Niewiele osób wie, że w utworze „Believe In Nothing” ja napisałem refren i solówke – Jeff nigdy tego nie przyzna. On napisał zwrotki, partie akustyczne, więc pracowaliśmy nad tym blisko. To mój ulubiony kawałek Nevermore.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *