Międzynarodowy projekt muzyczny WAMI w składzie: wokal Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, Yngwie Malmsteen), perkusja Vinny Appice (Black Sabbath, Heaven&Hell, Dio), bas Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake) oraz gitara Igor Gwadera (Anti Tank Nun), wyda swój pierwszy album „Kill the King” nakładem Metal Mind Productions tej wiosny.

WAMI promuje się już w Polsce kawałkiem ‚Guartian Of Your Heart’, w którym projekt wsparł swoim głosem znany z Braci, Piotr Cugowski. Pierwszy singiel projektu ‚Wild Woman (You Oughta Know)’ ma się ukazać 11 marca 2014.

Na stworzenie WAMI wpadł Marco Mendoza po polskim występie Thin Lizzy, gdy usłyszał supportującego jego zespół 16-letniego Igora Gwaderę w składzie Anti Tank Nun.  Następnie zaangażowano do projektu Vinny’ego Appice’a, który w rodzimym wydaniu Metal Hammera, w tych słowach opisał brzmienie WAMI:

Muzyka jest dość ciężka, ale nie aż tak mroczna, jak dla przykładu Black Sabbath czy Kill Devil Hill. To melodyjna muzyka, ale bardzo dobrze wykonana. Nazwałbym ją wysokiej jakości heavy rockiem.

Vinny Appice wypowiada się również na temat młodego polskiego gitarzysty:

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem tą muzykę od razu mi się spodobała. Później dopiero mnie poinformowano, że gitarzysta ma tylko 16 lat. Pomyślałem ‚Wow, co za niesamowity instrumentalista’. Wtedy dowiedziałem się, że Marco Mendoza będzie również zaangażowany w ten projekt, co sprawiło, że zainteresowałem się pomysłem jeszcze bardziej. Wersje demo kawałków brzmiały bardzo obiecująco, więc nie mogę się doczekać końcowego rezultatu.

Poniżej można posłuchać pierwszego kawałka, promującego nadchodzący krążek WAMI.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *