Kalendarzowe niespodzianki powoli dobiegają końca. Dzisiaj opublikowano ostatnie zimowo świąteczne ogłoszenia, ale z pewnością nie ostatnie w ogóle. Wielki kalendarzowy finał świętujemy razem z Helloween, Ghost, Steel Panther oraz Cannibal Corpse!

Na trasę taką, jak Pumpkins United fani Helloween czekali od lat. Najwyraźniej tyle musiało to trwać, by do składu powrócili Kai Hensen i Michael Kiske, ponownie razem na scenie, z którą, najwyraźniej, nie mają zamiaru rozstawać się po zakończeniu tour. Wraz z nimi do setu wróciła masa numerów z obu Keeperów, Master Of The Rings oraz Walls Of Jericho. Nie jest przesadą nazwanie ich najlepszym zespołem heavymetalowym 2017 i 2018 roku. Tak liczni muzycy na scenie po prostu nie mogą nie stworzyć razem klimatu, którego nigdy się nie zapomina. Koncerty Helloween od zeszłego roku uzależniają widzów na całym świecie, a reaktywacja (prawie) klasycznego składu wyszła najwyraźniej wszystkim na dobre. Właśnie z tego powodu witamy Dynie na honorowym miejscu headlinera tegorocznej edycji!

W 2011 roku Ghost zagrał pierwszy koncert na Wacken Open Air. Wówczas nikomu przez myśl nie przeszło, jak ogromną nazwą stanie się niecałe siedem lat później. Melodyjne, chytliwe zagrywki, niezaprzeczalnie niepowtarzalny styl i tajemniczy wizerunek muzyków sprawiły, że w tak krótkim czasie Ghost przeskoczył lata świetlne, stając się jednym z czołowych przedstawicieli nowoczesnego metalu. Na W:O:A wraca wraz z nowym albumem.

Jedni nie rozumieją fenomenu, inni kochają i bawią się przy nich znakomicie! Steel Panther jako jeden z nielicznych zespołów, genialnie łączy humor z dobrą, klasyczną muzyką glammetalową i hardrockową. Wydany w zeszłym roku “Lower the Bar” zyskał rozgłos na całym świecie. Dla uczestników szukających rozrywki i ładnych panienek, koncert Steel Panther będzie idealną atrakcją!

W dzisiejszych ogłoszeniach jako ostatnie figuruje Cannibal Corpse, formacja zupełnie z innej planety niż poprzednie. Brutalność, zniszczenie i ekstremalne tempo. Z tym właśnie Corpsegrinder wraz z ekipą wraca na scenę W:O:A. Najnowszy albumem zatytułowany Red Before Black, jest przez niektórych oceniany jako najlepszy album w historii zespołu. Czy jest tak w rzeczywistości? Przekonajcie się sami.

Bilety na Wacken Open Air 2018 (2.08-4.08) dostępne są poprzez www.metaltix.com

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *