Poznaliśmy dzisiaj większość zespołów, które zaprezentują się na jednej z mniejszych scen Wacken Open Air 2018. Scena Wackinger gości od lat zespoły reprezentujące Folk i Pagan Metal. W tym roku zagrają tam między innymi:

Heilung, nieco cięższa wersja Wardruny, to zespół zacierający granicę między pogańskim rytuałem, a muzycznym show. Ich koncerty to niesamowite doświadczenie nie tylko dźwiękowe, ale też i wizualne.

Arkona, muzycy skupiający się na słowiańskiej historii Europy. Oprócz klasycznych instrumentów, takich jak gitary czy perkusja, wzbogacają swoje brzmienie o dudy i bębny. W styczniu światło dzienne ujrzał ich najnowszy album, zatytułowany Khram.

Heidevolk, czyli holenderska grupa muzyczna, w swojej twórczości nawiązuje do germańskiej mitologii oraz historii Geldrii, prowincji z której sama pochodzi.

Skiltron to pierwsza kapela wykonująca folk/power metal, która już w 2015 roku wystąpiła na Wacken. Debiutantami na tegorocznym festiwalu nie są także Ingrim i Red Hot Chilli Pipers. Latem zobaczymy je wszystkie!

Z kolei po raz pierwszy zobaczymy czterech wokalistów z Exid Eden, którzy tworzą nowe, symfoniczne wersje rockowych i popowych hitów. A skoro Clementine Delauney tam będzie, drugi raz zagra dla nas także Visions of Atlantis!

Już po raz trzeci zespoły takie jak Ignis Fatuu, Ganaim i Pampatut rozbujają fanów podczas tegorocznej edycji. Lista zespołów rozszerza się również o muzycznych muszkieterów z D’Artagnan oraz folkową Dalriadę. Będzie to ich debiut na deskach W:O:A.

Chorwackie teksty, rockowe brzmienie z elektronicznymi elemntami, to nic innego, jak definicja Manntry. Eksperymentalna zdaje się być także Metusa, łącząca ska, punk i folk.

Line up na dwudziestą dziewiątą edycje Wacken Open Air jest już prawie pełny. Niedługo możemy spodziewać się pierwszej wersji czasówki. Bilety na festiwal warto niedługo nabyć, bo obok zapowiadanego składu nie da się przejść obojętnie. Link do oficjalnej sprzedaży: link

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *