Dopiero co skończyła się tegoroczna, bardzo udana edycja Wacken Open Air, a już organizatorzy spieszą z pierwszymi ogłoszeniami na rok 2018. Opublikowano także oficjalny zwiastun edycji 2018 kultowego wydarzenia, które dawno zdążyło zająć w historii miejsce corocznego największego święta metalu.


Wacken Open Air odbędzie się w tym roku w dniach 2 sierpnia – 5 sierpnia i zagra na nim wiele gwiazd, a wśród nich ogłoszone dzisiaj:

Nightwish – Założony ponad dwie dekady temu, w trakcie swojej kariery zdążył podbić sceny największych festiwali świata. Jest niekwestionowaną legendą symphonic metalu, oraz jednym z jego pionierów. Na W:O:A mistrzowie wracają po pięcioletniej przerwie (ostatni występ na festiwalu zagrali w 2013 roku).

Running Wild – od wydania debiutu Gates Of Purgatory pięli się w górę, by osiągnąć w niedługim czasie status legend heavy metalu. Znana z klasycznych krążków, takich jak Rapid Foray, czy Under Jolly Roger ekipa Rolfa wraca na Wacken, by raz jeszcze rozkołysać ocean ludzi pod sceną.

Doro – bezsprzecznie zasługuje na miano Królowej Metalu. W 2018 roku będzie świętować 35 lat na scenie, wraz z nowym albumem, który ukaże się w maju. Charyzmatyczna i wyjątkowa Doro Pesch wiele razy gościła już na deskach Wacken, za każdym razem oczarowując publiczność swoim niepowtarzalnym wokalem, wykonując kawałki takie jak All We Are, Für Immer czy Burn It Up.

Arch Enemy – jeden z najchętniej oglądanych na żywo zespołów, ikona melodic death metalu, ale także jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek. Alissa White-Gluz wraz z zespołem zagrają na W:O:A w ramach trasy promujących ich najnowsze dokonania z albumu Will To Power.

Udo Dirkschneider – niemiecka legenda heavy metalu, wokalista znany przede wszystkim z wczesnych lat działalności Accept zagra w ramach obszernej trasy Back To Roots Tour. Na tegorocznej edycji usłyszymy hymny, takie jak Balls To The Wall, Princess of The Dawn czy Breaker.

In Extremo – niepowtarzalny styl grupy powstał poprzez połączenie tradycyjnych metalowych brzmień z muzyką średniowieczną. Nagrali trzy znakomite albumy. Ich najnowszy – Quid Pro Quo okazał się wielkim sukcesem. In Extremo to znakomity mastering, elektroniczne gitary, energetyzująca perkusja, a także niestandardowe instrumenty, które tylko podczas ich występu będzie można na Wacken zobaczyć!

Sepultura – weterani z Brazylii wydali w tym roku nowy album zatytułowany Machine Messiah, a zatem wiele nowych utworów dołączyło do setlisty. Na koncercie nie zabraknie jednak niezapomnianych klasyków, takich jak Roots, czy Arise.

Amorphis – zespół wywierający ogromny wpływ na scenę melodic death metalową nie tylko w Finlandii, ale i na całym świecie. Obok nagrań, takich jak Tales From The Thousand Lakes czy Eclipse, nie da się przejść obojętnie. Od września pracować będą nad trzynastym albumem studyjnym, z którego utworów z pewnością nie zabraknie podczas ich spektakularnego występu na tegorocznym festiwalu.

Epica – anielski wokal Simone Simons w połączeniu z niemal deathmetalowym brzmieniem, to właśnie definiuje Epicę. Wielokrotne gwiazdy festiwalu wracają, by ponownie oczarować publiczność swoim unikalnym brzmieniem z The Solace System, czy The Holographic Principle (2016)

Watain – od 1998 roku odgrywał ważną rolę wśród szwedzkich blackmetalowych formacji. Muzycy wśród swoich dokonań mają pięć longplay’i, w tym ostatni zatytułowany The Wild Hunt, który odniósł komercyjny sukces. Black metal nie umarł, a już na pewno nie na Wacken!

Knorkator – nieco osobliwa mieszanka rocka, metalu i komizmu objawiającego się w wokalach oraz choreografii sprawia, że koncerty berlińskich komików to zawsze przeżycie niezapomniane oraz rozrywkowe. Dlatego właśnie wzbogacą tegoroczną edycję wydarzenia o coś bezsprzecznie odjechanego i alternatywnego!

Belphegor – uderzenie tysiąca grzmotów spadnie na Wacken w sierpniu 2018 roku, zapewniając rozrywkę fanom death i black metalu. Wraz z pojawieniem się nadchodzącego longplaya Totenritual, demoniczny rytuał ponownie zawita na scenie …

Firewind – czołowy skład greckiego powermetalu, założony między innymi przez Gusa G.(ex-Ozzy Osbourne). Nowym album Immortals zapowiada show pełne energii. Kolejny powód, by wyczekiwać W:O:A 2018!

Deserted Fear – na fali deathmetalowej sceny wypływa na powierzchnię wiele ciekawych zespołów, w tym właśnie Deserted Fear, który wydał już trzy albumy studyjne i nie zwalnia tempa. I właśnie to tempo ma za zadanie wstrząsnąć publicznością na festiwalu.

Bannkreis – projekt byłych członków Subway to Sally oraz niewidomej wokalistki Johanny. Zadebiutują w marcu 2018 roku.

Bilety na Wacken Open Air można nabyć w przedsprzedaży, która rozpocznie się 6 sierpnia, poprzez www.metaltix.com. Ponad 150 zespołów zagra podczas tegorocznej edycji, zatem czekamy niecierpliwie na kolejne ogłoszenia!

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *