Portsmouth to liczące 20 000 osób amerykańskie miasto, fanom ciężkich brzmień znane z tego, ze urodził się tam Ronnie James Dio. Jest szansa, że pomnik słynnego heavy metalowego wokalisty stanie niedługo w Prescott Park. Wszystko to w związku z petycją, jaką złożył Brian Kelly, administrator portalu Keep Portsmouth Loud.

Chcielibyśmy postawić pomnik w Prescott Park, artystycznym sercu Portsmouth, aby uhonorować dziedzictwo tego inspirującego człowieka. Wydaje nam się, że pomnik powinien zostać zbudowany z metalu.

Kelly widzi pomnik tak:

Bardzo byśmy chcieli, aby artysta został przedstawiony jak w teledysku do ‚Holy Driver’ – z mieczem w dłoni, gotów do walki w obronie sztuki i tego, co dobre. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdemu taki pomysł może się podobać, dlatego zamierzamy współpracować z bliskimi pana Dio, aby ustalić, jak chcieliby, żeby go przedstawiono.

Jak na razie pod petycją podpisało się 1 368 osób, a o pomyśle pozytywnie wypowiedział się dyrektor Music and Art Center w Portsmouth, Russ Grazier. Ostatecznie wszystko zależy od władz miasta i sami jesteśmy ciekawi, jak ta sprawa się rozwinie.

DIO

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *