Q Prime, nowojorska firma świadcząca usługi menedżerskie zespołom muzycznym ogłosiła podpisanie kontraktu z kolejną grupą. Z doświadczenia i umiejętności Petera Menscha i Cliffa Bursteina będzie korzystać teraz również nominowany do nagrody Grammy Volbeat. Właściciele firmy postanowili osobiście wypowiedzieć się na ten temat:

Za każdym razem, kiedy widzisz zespół, który potrafi zagrać „Ring of Fire” Johnny’ego Casha, a chwilę potem, na tym samym koncercie utwór pokroju „Hangman’s Body Count”, to wiesz, że są to goście warci kontraktu z nami. Już nie możemy się doczekać momentu, w którym zanurzymy się w dzikim świecie Volbeat.

Podekscytowany jest także Michael Poulsen, wokalista i gitarzysta grupy:

Połączenie sił z Q Prime jest dla nas niesamowitym wydarzeniem. Jesteśmy zaszczyceni możliwością stanięcia w jednym szeregu z artystami rzędu Muse, czy Metalliki i współpracą z tak doskonale prosperującą firmą, mimo że będzie ona obejmowała tylko rynek Ameryki Północnej. Wprost przebieramy nogami na myśl o koncertach za oceanem i spotkaniach z tamtejszymi fanami Volbeat.

Powstały w Kopenhadze zespół Volbeat ma w dorobku pięć studyjnych albumów. Ich ostatnie wydawnictwo,”Outlaw Gentlemen & Shady Ladies” rozeszło się w ilości 300 tysięcy kopii w samych Stanach Zjednoczonych. Płyta zdobyła status platynowej w rodzinnej Danii, Niemczech oraz Austrii. Została także ozłocona w Finlandii, Szwecji i Kanadzie. Ostatnie sukcesy Volbeat dopełnia nominacja do Grammy w kategorii „Best Metal Performance” za utwór „Room 24”, nagrany z Kingiem Diamondem oraz nagroda Echo za „Best International Alternative Act”. W 2014 roku grupa wystąpiła w Polsce, podczas XX Przystanku Woodstock.

Volbeat oraz Q Prime będą współpracować

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *