Pisaliśmy niedawno o szczegółach nadchodzącego albumu ,,Blood for Blood”, czwartego krążka zespołu Hellyeah, mającego się ukazać 10 czerwca. Serwis RockNLive.org przeprowadził niedawno rozmowę z Vinniem Paulem, w której perkusista wspomniał o kilku ciekawych kwestiach:

Po tym, jak zdaliśmy sobie sprawę, że nasze drogi rozejdą się z Bobem i Gregiem (o zmianach personalnych w zespole Hellyeah pisaliśmy w tym newsie – przyp. red.), chcieliśmy mieć pewność, że znajdziemy kogoś, kto będzie dla nas „bratem”, kogoś, z kim będziemy się czuli komfortowo. Nie chcieliśmy przechodzić przez przesłuchania i mieć do czynienie z całą kupą ludzi, o których nie mamy pojęcia, nie znamy ich charakteru, dynamiki, czy tego, jacy są. A Kyle (Sanders, aktualny basista zespołu, a dodatkowo brat Troya Sandersa z Mastodon – przyp. red.) koncertował już z Hellyeah wiele razy ze swoim zespołem Bloodsimple, którego jesteśmy fanami. Właściwie, Bloodsimple było w wytwórni Chada (Graya, wokalisty – przyp. red.), gdy jeszcze ją miał. I Kyle był pierwszym kolesiem, który przyszedł nam do głowy.  No i przy pierwszym telefonie, którym do niego wykonaliśmy, ledwo o tym wspomnieliśmy, a on „Jestem z wami. Chcę to zrobić. Chcę to zrobić”. To było wszystko, czego chcieliśmy usłyszeć- świetna sprawa. Okaże się on więc idealnym dodatkiem do kapeli. Nagraliśmy razem wideo i spędzamy ze sobą czas, a on serio w to wszedł. Wszystko pracuje wspaniale. A żeby pochwalić Toma (Maxwella, gitarzystę – przyp. red.) i jego grę, piosenki z tego albumu mają naprawdę wiele pojedynków gitarowych i dużo partii, przez które zamierzamy dodać jakiegoś koncertowego gitarzystę. Nie ogłosiliśmy jeszcze, kto nim będzie, ale mogę ci powiedzieć, że jest piekielnym gitarowym graczem. Zrobimy więc to wkrótce. Zespół będzie silniejszy niż kiedykolwiek. Nie ma nic tak dobrego jak trochę świeżej krwi na kolejnej trasie. A ci goście będą zabijać, my będziemy zabijać, no i mamy świetny nowy album, z którym będziemy koncertować.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej. Dodajemy jeszcze, że Hellyeah uderzy w trasę na wiosnę, zajmując miejsce na kilku festiwalach w kwietniu i maju.

Vinnie Paul zdradza kulisy nabycia nowego basisty Hellyeah, Kyle'a Sandersa

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *