Vinnie Paul udzielił niedawno wywiadu dla ThisIsNotAScene.com, w którym opowiedział m.in. o odejściu Grega Tribbeta i Boba „Zilla” Kakaha z Hellyeah. Wspomniał także o współpracy z nowym producentem i albumie „Blood For Blood”. Tłumaczenie poniżej.

ThisIsNotAScene: Nowa płyta jest znacznie mroczniejsza, jeśli chodzi o teksty. Cała imprezowa atmosfera z poprzednich albumów znikła. Jak to się stało?

Jako zespół chcieliśmy stworzyć mroczny heavymetalowy album. Mamy wszystkie imprezowe i ostre kawałki na poprzednim krążku. Myślę, że naprawdę odnaleźliśmy swoje brzmienie na „Blood For Blood” i dojrzeliśmy jako zespół. Byliśmy zgodni co do tego, co chcieliśmy osiągnąć. Niestety Greg [Tribbett, gitarzysta] i Bob [„Zilla” Kakaha, basista] nie byli tak skoncentrowani jak my, musieli uporać się z jakimiś dużymi problemami osobistymi. Dlatego pozwoliliśmy im opuścić zespół.

Pracowaliście z Kevinem Churko. Co wniósł od siebie jako producent?

Kevin naprawdę wiedział, jak wyciągnąć z nas to, co najlepsze, co było dla mnie bardzo odświeżające, by być „tylko perkusistą” dla odmiany. Pięć lat temu kupiłem dom w Las Vegas i jest to także miasto, w którym pracuje Kevin. Więc co jakiś czas wpadaliśmy na siebie i rozmawialiśmy o współpracy w jakimś momencie. Jestem wielkim fanem jego pracy z Ozzy’m Osbournem i wszystkich innych produkcji, w których brał udział, a on jest fanem tego, co zrobiłem ja. Więc kiedy doszliśmy do punktu, w którym chcieliśmy jako zespół pracować z zewnętrznym producentem, nie było wątpliwości, aby zrobić to z nim. Kevin także świetnie dogaduje się z Chadem, co zapewniło spokojną pracę, kiedy nadeszła pora na nagrywanie wokali.

Greg i Bob opuścili zespół w tym roku. Jak to wpłynęło na kreatywność i dynamikę pisania utworów na Hellyeah?

Chad [Gray, wokalista], Tom [Maxwell, gitarzysta] i ja zawsze przejmowaliśmy największą część w pisaniu utworów Hellyeah. Greg najczęściej obserwował, co robimy, wniósł do tego procesu bardzo niewiele. Bob w ogóle mało robił poza pojawieniem się na koncertach. Posiadanie tylko trzech osób zaangażowanych w kompletowanie nowego albumu naprawdę sprawiło, że było to łatwiejsze. Czasem ma się za dużo szefów w kuchni, a to może zniweczyć cały proces, wiesz.

Hellyeah_Band

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *