W niedawnym wywiadzie dla PlanetMosh, były perkusista Pantery, który obecnie jest członkiem zespołu Hellyeah, Vinnie Paul Abbott po raz kolejny został zapytany o możliwość  reaktywacji Pantery z Zakkiem Wyldem zastępującym zmarłego Dimebaga Darrella na gitarze. Cały wywiad w wersji audio znajdziecie poniżej.

Odpowiedź na to pytanie padała milion razy, ale odpowiem jeszcze raz. Bez Dimebaga Darrella nie ma mowy o reaktywacji. Tyle w temacie. Byliśmy bardzo wpływowym zespołem i dotknęliśmy milionów ludzi, jednak to się skończyło. Ludzie muszą się z tym pogodzić i tyle. Gdybyśmy wszyscy wciąż tu byli istniałaby taka możliwość, ale tak nie jest. To trochę samolubne ze strony fanów że chcą czegoś, czego nie mogą dostać. Oni nawet nie potrafią tego pojąć, i ja to rozumiem. Są rzeczy na tym świecie których i ja chcę. Wiesz, ludzie z pieprzonego piekła chcą wody z lodem, ale jej nie dostaną. W każdym razie, cieszę się, że ludzie zdecydowali się podążyć za mną do Hellyeah, mam nadzieję, że zrobi to więcej osób. A ci co chcą żyć przeszłością będą żyć w przeszłości.

Vinnie w podobny, lekceważący sposób wypowiadał się na początku tego roku dla niemieckiego EMP Rock Invasion:

To trochę pechowe, że ludzie mówią: „Oh, wow, koleś, oni mogą zabrać Zakka Wylde, który wskoczy na scenę i Pantera znów będzie grała.” Nie, tak nie będzie. To nie takie proste. Jeśli Eddie Van Halen zostałby czterokrotnie postrzelony w głowę w przyszłym tygodniu, to czy każdy mówiłby: „Hej, Zakk, człowieku, idź zagraj z Van Halen. Nazwijcie to po prostu Van Halen.” Rozumiesz, o czym mówię? Chodzi o to, że to, co mówią ludzie, jest naprawdę samolubne i głupie. To nie w porządku.

Pytany czy kiedykolwiek czuł presję z Hellyeah by sprostać ogromnym oczekiwaniom związanych ze spuścizną Pantery perkusista odpowiedział:

Nigdy, bo to inny zespół. Jeżeli grasz dla drużyny piłkarskiej  i zostajesz przeniesiony do innej drużyny, to będziesz zajebisty w tej drużynie, tak samo jak jak robiłeś to w poprzedniej. Być może nie osiągniesz tych samych celów, lub osiągniesz wyższe cele, nigdy nie wiadomo. Ale tak właśnie się dzieje kiedy zmieniasz drużynę i robisz inne rzeczy.

Długoletnia dziewczyna Dimebaga, Rita Haney, w 2011 roku wezwała Vinniego i byłego wokalistę Pantery Philipa Anselmo do zażegnania różnić między sobą i w te sposób uczczenia pamięci Dimebaga, który został zastrzelony przez psychopatę podczas koncertu z Damageplan w Columbus w Ohio w grudniu 2004. Vinnie, który jest bratem Dimebaga oraz Anselmo, nie rozmawiali ze sobą od rozpadu Pantery w 2003 roku. Ich relacje dodatkowo się pogorszyły po tym jak Vinnie nie wprost oskarżył Anselmo o śmierć Dimebaga – Paul twierdził, że niektóre z wypowiedzi wokalisty, które pojawiły się w prasie na kilka tygodni przed fatalnym w skutki koncertem, mogły wpłynąć na zabójcę gitarzysty.

Wywiad w wersji audio:

vinnie

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *