Jeff Cavanaugh z SaraBozich.com odbył rozmowę z byłym członkiem legendarnej Pantery i aktualnym perkusistą Hellyeah, Vinnim Paulem Abbottem. W wywiadzie padły m.in. pytania o najnowszy album Hellyeah, zmiany personalne w zespole i możliwość dołączenia Pantery do Rock And Roll Hall Of Fame. Najbardziej interesujące wypowiedzi muzyka tłumaczymy poniżej:

Vinnie został zapytany o nadchodzący album Hellyeah, ,,Blood For Blood”, który zostanie wydany 10 czerwca:

Dwa pierwsze krążki były dla nas swego rodzaju eksperymentalne – utwory takie jak ,Alcohaulin’ Ass’ czy ,Hell Of A Time’  – tego typu kawałki nigdy nie zostałyby wydane w naszych wcześniejszych kapelach, ale pisanie ich i granie na koncertach sprawiło nam dużą frajdę. Wyszliśmy nieco poza swoje schematy i gdy wydawaliśmy ,,Band of Brothers”, to bardzo chcieliśmy powrócić do naszych metalowych korzeni i wydać album, który w moim mniemaniu był pierwszych, który brzmiał tak, jak ludzie tego oczekiwali. Teraz, gdy doszliśmy do następnego krążka, ,,Blood For Blood” – jest on rozszerzeniem wcześniejszej płyty.

Muzyk został też zapytany o ostatnie zawirowania w składzie Hellyeah:

Gdy w zeszłym sierpniu zakończyliśmy Gigantour, naprawdę czuliśmy, że wyszliśmy z kryzysu i zdobyliśmy nasze grono fanów. Chcieliśmy od razu wejść do studia i rozpocząć pracę nad czwartym albumem. Gdy jednak weszliśmy do studia i zaczęliśmy nagrywanie, stało się dla nas widoczne, że Bob ( „Zilla” Kakaha, były basista) i Greg (Tribbett, były gitarzysta – przyp. red.) nie skupiają się na tym tak bardzo, jak my. Mieli też pewne osobiste sprawy, które nie pozwalały nam iść do przodu i uczynić ten krążek takim, jakim chcieliśmy, więc rozstaliśmy się z nimi.
Ja, Tom (Maxwell, gitarzysta) i Chad (Gray, wokalista – przyp. red.) napisaliśmy krążek, który okazał się najlepszą rzeczą, jaka nam się w życiu przytrafiła. Myślę, że to najlepszy skład zespołu, jaki kiedykolwiek mieliśmy i najlepsza płyta, jaką kiedykolwiek wydaliśmy. Naprawdę czujemy się świetnie na myśl o tym, dokąd zaszliśmy.

Perkusista został też zapytany o możliwość wprowadzenia Pantery do Rock and Roll Hall of Fame:

Jest tam zbyt dużo rzeczy takich jak Madonna, rzeczy, które nie są rock’n’rollowe i nigdy takie nie były – jest tam bardzo mało metalu. Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, że Pantera będzie kiedykolwiek do tego nominowana… Jeśli jednak by do tego doszło, to będzie tak jak w przypadku Baseball Hall Of Fame czy Football Hall Of Fame – to tylko jedna taka rzecz na świecie, więc bycie jej częścią byłoby wielkim zaszczytem.

Cały wywiad możecie przeczytać pod tym linkiem.

Vinnie Paul Abbott mówi o Panterze w Rock and Roll Hall of Fame i nadchodzącej płycie Hellyeah

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *